47 procent „millenialsów” ufa bardziej Bitcoinowi niż bankom!

Wszyscy pamiętamy globalny kryzys finansowy z 2008 roku, który skutecznie odsłonił obecne wady w świecie bankowości. Dziś, w dobie globalnej pademii COVID-19, analitycy finansowi na całym świecie zauważają podobny trend w ostatnich miesiącach. Nikt nie ma wątpliwości, że koronawirus, który pustoszy światowe gospodarki, przyczynił się to tzw. luzowania ilościowego, które zaczęły stosować banki centralne.

Bitcoin na ratunek

Według danych udostępnionych opinii publicznej, bilans Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, na dzień 24 kwietnia 2020 roku wynosił niecałe 6 trylionów dolarów. Niemalże natychmiast te środki zostały przeznaczone jako pomoc dla małych firm. To zjawisko, w połączeniu z bezprecedensowo niską stopą bezrobocia zapoczątkowała dyskusję o tym, że Bitcoin może to zmienić, że BTC może być rozwiązaniem obecnych problemów.

COVID-19 był powodem tego, że banki znacznie ograniczyły płatności gotówkowe, tym samym ludzie na całym świecie postawili na płatności elektroniczne. Wielu z nich szukało również alternatyw, wybierając m.in. kryptowalutę do płatności jak i lokowania własnych oszczędności, w tym walut fiducjarnych.

47% ankietowanych ufa bardziej Bitcoinowi niż bankom

Jak czytamy w ostatnim raporcie branżowego The Tokenist, zaufanie do Bitcoina stale rośnie. W badaniu, jakie przeprowadzono na grupie 5000 ankietowanych z 17 krajów, najstarsza kryptowaluta notuje trend wzrostowy w latach 2017-2020. Z grona wszystkich badanych, aż 47% z nich ufa bardziej Bitcoinowi niż bankom. Przyczyniła się do tego z pewnością zmienność aktywów posiadanych przez duże banki. Z kolei coraz większa popularyzacja i profesjonalizacja branży krypto przechyla szalę na korzyść cyfrowych walut. Jak do tej pory w bieżącym roku, Bitcoin jest jednym z głównych aktywów inwestycyjnych na świecie.

Pomimo trendu, o jakim mowa, należy dodać, że sektor bankowy cieszy się ogromnym wsparciem rządów i instytucji finansowych. Pozytywny sentyment powoduje, że społeczeństwo nadal bardziej ufa tradycyjnym rynkom. Należy też zwrócić uwagę że pokolenie z lat 80’ i 90’ ubiegłego…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści