Amerykańska firma kupi 17 tys. Antminerów S19

Amerykański dostawca blockchainowych usług hostingowych – Core Scientific, podpisał umowę na zakup koparek nowej generacji od głównego chińskiego producenta sprzętu górniczego – Bitmain.

17 000 koparek Antminer S19

Core Scientific zakupi od Bitmain ponad 17 000 Antminerów S19 w imieniu swoich klientów i na własny użytek. Według firmy, będzie to największa liczba zakupionych koparek S19 przez jedną blockchainową spółkę.

Kevin Turner, prezes i dyrektor generalny Core Scientific oraz były dyrektor operacyjny firmy Microsoft powiedział:

„Core Scientific otrzymał i rozpoczął testy pierwszej z najnowszych koparek ASIC od firmy Bitmain i odniósł istotny sukces w zwiększaniu istniejącego wskaźnika hashu, aby osiągnąć 110 TH/s ± 3%”.

Stan Teksas zaczął przyciągać wiele firm zajmujących się wydobyciem bitcoina.

W październiku ubiegłego roku, firma Bitmain otworzyła „największą na świecie” kopalnię bitcoina w Rockdale w Teksasie. W styczniu pojawiły się informację, że SBI i GMO, dwie japońskie firmy związane z blockchainem, podpisały umowę z Northern Bitcoin AG – spółką zależną Whinstone, aby przetwarzać transakcje w swoim zakładzie w Rockdale w kryptowalutach.

Zwiększone zainteresowanie w Ameryce Północnej

Russell Cann, dyrektor ds. obsługi klienta w Core Scientific, poinformował o zwiększonym zainteresowaniu sprzętem z wysokim hashrate w północnoamerykańskim górnictwie i wyjaśnił przyczynę:

„Nasz pogląd jest taki, że wzrost zainteresowania oraz wzrost alokacji kapitału i inwestycji można przypisać rosnącej akceptacji aktywów kryptograficznych i/lub cyfrowych jako klasy aktywów inwestycyjnych, a także korzystnym cechom inwestycyjnym Ameryki Północnej; w szczególności stabilnemu środowisku geopolitycznemu i regulacyjnemu, odpowiednim warunkom klimatycznym i wielu źródłom energii”.

Według Canna, w przeszłości przepisy dotyczące górnictwa w innych jurysdykcjach były „przerzucane na boczny tor”, co powodowało niepewność wśród inwestorów. Dla kontrastu, zakładanie kopalni w Ameryce Północnej jest korzystne ze względu na „stabilność systemu energetycznego, jak również regulacji dotyczących własności ziemii”.

Russell Cann dodał, że niedawne załamanie się cen energii, czyni region Ameryki Północnej bardziej atrakcyjnym:

„Co ważne, wraz z załamaniem się cen energii, niższe koszty energii elektrycznej w USA i Kanadzie stwarzają pewne unikalne możliwości projektowe…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści