Australijczycy mogą kupić bitcoina na poczcie

Australijczycy, mogą teraz zdeponować pieniądze na lokalnej giełdzie kryptowalut, za pośrednictwem placówki pocztowej.

Wpłaty na giełdę kryptowalut za pośrednictwem poczty

Australijczycy, dzięki nowej współpracy, mogą teraz zapłacić za Bitcoin (BTC) we wszystkich placówkach pocztowych w kraju.

Zgodnie z zapowiedzią z 24 czerwca, klienci lokalnej giełdy kryptowalutowej – Bitcoin.com.au będą mogli dokonać depozytu pieniężnego, korzystając z ponad 3 500 australijskich urzędów pocztowych.

Prezes firmy Holger Arians wyjaśnił, że nowa opcja płatności sprawi, że kupowanie kryptowalut stanie się dużo wygodniejsze, a przede wszystkim bardziej bezpieczne.

„Dla wielu osób, płacenie za Bitcoiny w urzędzie Poczty Australijskiej jest bezpieczniejsze niż przekazywanie środków przez Internet – szczególnie dla osób kupujących po raz pierwszy. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa i chcielibyśmy podziękować Australia Post za ich nieustającą otwartość na nowe technologie”.

Klienci Bitcoin.com.au, już wcześniej, mieli możliwość kupna bitcoinów w 1500 punktach sprzedaży detalicznej, obsługiwanych przez sieć płatności Blueshyft. Założony przez Kain’a Warwicka z firmy Synthetix – Blueshyft, obsługuje również kilka innych giełd kryptowalutowych.

Bitcoina można kupić w coraz większej liczbie fizycznych lokalizacji

Obecnie, coraz więcej fizycznych lokalizacji, oferuje konsumentom możliwość nabycia bitcoina i innych kryptowalut. Liczba bitomatów zainstalowanych na całym na świecie, niedawno przekroczyła kolejny kamień milowy. Aktualnie jest to ponad 8000 takich urządzeń, czyli o ponad 2000 więcej, niż pod koniec 2019 roku.

W tym tygodniu informowaliśmy, że w Stanach Zjednoczonych można kupić bitcoina za gotówkę w ponad 20 000 punktach sprzedaży detalicznej, w tym w sklepach takich jak 7Eleven, CVS i Rite Aid.

We wrześniu ubiegłego roku wszystkie sklepy 7 Eleven na Filipinach również rozpoczęły sprzedaż kryptowalut. Na początku 2019 roku, zrobiło to samo kilka francuskich sklepów…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści