Bank Rezerw Indii wyjaśnia swoje stanowisko dot. kryptowalut

Ostatni komunikat, jaki wydał Bank Rezerw Indii (RBI), sugeruje, że indyjskim bankom nie zabrania się otwierania rachunków dla firm z rynku kryptowalut.

Bank Rezerw Indii wyjaśnia swoje stanowisko

Wydaje się więc, że bank centralny Indii, Bank Rezerw Indii, ostatecznie wyjaśnił tym samym swoje stanowisko w sprawie usług finansowych dedykowanych przedsiębiorstwom związanym z rynkiem kryptowalut.

W swoim piśmie RBI wyjaśniło bowiem, że nie ma żadnych ograniczeń dotyczących banków, które chcą otworzyć konta firmom, które zajmują się kryptowalutami.

Pismo RBI napisano na wniosek Harisha BV, współzałożyciela lokalnej giełdy kryptowalut, Unocoin.

Koniec kontrowersji?

To wielki przełom. W 2018 r. RBI wydało bowiem komunikat, który ograniczał rozwój rynku kryptowalut w Indiach. Bankom komercyjnym niejako zakazano otwierania kont firmom, które oferowały klientom handel cyfrowymi walutami.

Od tamtej pory sytuacja uległa poprawie, ponieważ na początku marca Sąd Najwyższy zniósł zakaz RBI. Był to pozorny sukces, bowiem ponoć nadal banki bały się otwierać rachunków giełdom kryptowalut. Twierdziły, że nie otrzymały żadnego pisma w tej sprawie od RBI.

Prawnik Mohammed Danish zauważał, że orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie likwidacji zakazu nie zawierało nakazu RBI, aby ten powiadomił banki o wyroku.

Obecny komunikat banku centralnego teoretycznie sprawia, że sytuacja…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści