Bitcoin i Ethereum szykuje się do ponownego wystrzału

Od kilku tygodniu kształowała nam się na bitcoinie formacja trójkąta i właśnie wczoraj nastąpiło wybicie ceny BTC górą tej formacji, dając nam potwierdzenie do wzrostów. Obecnie cena zatrzymała się na kolejnym oporze w okolicy 9450 USD.

Wracając do samej formacji trójkąta, to można go uznać za wyjątkowo książkowy. Wszystko za sprawą tego, że kurs wypełnij środek trójkąta aż do samego końca, co w praktyce zdarza się bardzo rzadko.

Lokalna korekta ceny

Krótkoterminowo nie możemy wykluczyć serii lokalnych korekt, dla których wsparciem będzie wcześniejsza górna linia uformowanego trójkąta, czyli okolice 9150 USD. Natomiast oporami obecnie będą wcześniejsze wierzchołki wspomnianej formacji, czyli 9450 USD, 9700 USD oraz 10000 USD.
Ogólna sytuacja cenowa jest bardzo optymistyczna i bardzo możliwe, że to już jest ten czas.

analiza bitcoina na platfomie SkyRocket

Kurs ethereum na urlopie

Przechodząc do drugiej co do wielkości kapitalizacji kryptowaluty – ethereum to od ostatniego tygodnia nie wydarzyło się nic ciekawego. Po raz kolejny mamy testowany opór na poziomie 244-248 dolarów. Co ciekawsze, to kurs pary ETHUSD przestał podążać za ceną bitcoina. W okresie, gdy bitcoin tworzył formację trójkąta, ethereum było w klasycznej konsolidacji.

Bardzo kluczowym momentem dla ethereum będzie przebicie oporu z okolic 248 dolarów. Wtedy też możemy spodziewać się nawet 18% wzrostów, czyli ceny 285 USD, która stanowi kolejny bardzo ważny opór. Powstał on jeszcze przed falą spadków wywołaną epidemią koronowirusa i globalnym lockdownem. Dodatkowym elementem potwierdzającym wzrosty jest fakt, że obecna konsolidacja jest swoistą formą korekty po wzrostach, które trwały od połowy czerwca do końca maja.

analiza ethereum na platfomie SkyRocket

Nie jest powiedziane, że zawsze po fali wzrostów musimy mieć mocne spadki. Inną oznaką właśnie może być konsolidacja, z którą mamy tutaj do czynienia.
Natomiast jednak jak tak się nie stanie i gwałtownie wzrośnie podaż, to najbardziej realnym wsparciem są okolice 216 dolarów.
Wszystkie gwiazdy na niebie jednak potwierdzają pierwszy scenariusz, czyli wybicie ceny górą po pokonaniu obecnego oporu. Pomimo, że sieć

Ethereum ostatnio walczy z poważną niewydolnością, analogiczną do tej, która miała miejsce w sieci Bitcoin w grudniu 2017, to przed nami niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie, czyli wdrożenie Ethereum 2.0. Z dobrych informacji jest fakt, że premiera ta z wcześniej ogłaszanego grudnia ma odbyć się już w październiku.

Wiadome jest, że kupujemy plotki a sprzedajemy fakty, dlatego mając tylko 3 miesiące do premiery, spekulancji mają jeszcze pełne ręce roboty aby zrobić kolejne ATH na ethereum, czyli wzrost o ponad 300%.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści