Bitcoin najdroższy w historii! Cena BTC przekroczyła 70 tys. zł

Ostatnie dni, a właściwie i tygodnie były dla posiadaczy kryptowalut niezwykle udane. Tylko w tym tygodniu cena Bitcoina wzrosła bowiem o ponad 3 tys. dolarów, co stanowi 18,79 proc., powiększając w ten sposób zasięg liczonej od pierwsze połowy września aprecjacji do ponad 9 150 USD, co przekłada się na 93,15 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, cena BTC wzrosła już o 15 127 USD, co daje dokładnie 392,91 proc.

Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania Bitcoina w ujęciu dolarowym znalazły się na najwyższym poziomie od grudnia 2018 r., tj. od szczytu pamiętnej hossy sprzed trzech lat. Do ustanowienia nowego ATH (All-Time High) czyli najwyższego poziomu cenowego w historii notowań Bitcoina brakuje już zaledwie 700 dolarów, tj. 3,63 proc. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja na notowaniach pary BTC/PLN.

Przez wzgląd na znaczny wzrost wartości dolara amerykańskiego, cena BTC wyrażona w polskim złotym jest obecnie najwyższa w historii. Licząc bowiem od grudnia 2017 r., kiedy to Bitcoin ustanowił swoje dotychczasowe ATH, kurs dolara wzrósł w relacji do polskiego złotego o niemal 29 groszy.

Tak znaczny wzrost wartości amerykańskiej waluty sprawił, że w czasie, gdy Bitcoin notowany w USD oscyluje w okolicy pamiętnych szczytów sprzed trzech lat, w ujęciu złotówkowym przekroczył on barierę 70 tys. PLN, co jest najwyższym poziomem w historii, wyższym o ponad 3 140 zł niż szczyt z grudnia 2017 r.

Tylko od pierwszej połowy września br. cena BTC wzrosła o ponad 33 tys. zł, co stanowi 87,10 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, wzrosty te wyniosły 56 100 tys. zł, co przekłada się na 374 proc.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści