Bitcoin po przebił 10k USD i co dalej?

Bitcoin rysuje nam na wykresie całkiem ciekawy scenariusz długo terminowy – jeżeli pociągniemy linie od ATH przez ostatni szczyt ( 14 000 USD ), oraz ostatnie dołki, może zauważyć, że powstaje nam wysoko interwałowy trójkąt symetryczny. Aktualnie wsparcie i opory są mocno zależne od czasu, w którym kurs może do nich dotrzeć.
Na tą chwilę powiedzmy, że opór rysuję się w przedziale 11200 – 10760 USD a wsparcie 7670 – 9000 Oba są dodatkowo wsparte poziomami horyzontalnymi, tym samym nadając im większą wagę.

Drugi scenariusz długoterminowy opiera się o średnią 200 z zakresu dziennegoBTCBitcoin od swoich początków ją respektował, i może być wyznacznikiem do obierania kierunku inwestycji.

W przypadku przeważającej siły byków i pomyślnego rajdu ponad opory kluczowymi poziomami będą okolice 12500 USD oraz 14000 USD
Jeżeli jednak rynek zdecyduje się iść w dół, po przebiciu się przez trójkąt symetryczny wsparcia są na poziomach 6400 – 6800

Lokalna sytuacja

Lokalnie kurs od paru dni trzyma się w klinie zwyżkującym, który powinien być rozpoznawany jako formacja spadkowa, jednak wczoraj, była próba wyjścia górą, która okazała się wybiciem fałszywym. Dzisiaj natomiast możemy zaobserwować, powrót do dolnego ograniczenia formacji i mocne wyciągnięcie w górę ( długi knot ). Co świadczy o sporej determinacji byków, którą można też zaobserwować na volumenie.

Autor: CryptoHunters
Źródło: TradingView

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści