Bitcoin powyżej 15 tys. USD! Cena BTC wzrośnie do 20 tys. USD?

Ostatnie dni były dla posiadaczy kryptowalut niezwykle pozytywne. Tylko na przestrzeni ostatniego tygodnia, cena BTC wzrosła bowiem o ponad 1300 USD, co stanowi dokładnie 9,5 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg tej aprecjacji wynosił ponad 2200 USD, tj. 16,04 proc.)

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że cena Bitcoina rośnie nieprzerwanie od pięciu tygodni. Zyskiwała ona także na przestrzeni 7 z 9 ostatnich tygodni.

Tylko na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy Bitcoin podrożał o ponad 5200 USD, co stanowi ponad 53 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, jego aprecjacja przekroczyła juz 11200 USD, co daje stopę zwrotu z inwestycji na poziomie ponad 291 proc.

Tak znaczne wzrosty sprawiły, że cena najstarszej z walut wirtualnych przekroczyła w minionym tygodniu barierę 15000 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy zatem nawet ponownego przetestowania okolic 20000 USD, a więc poziomu, który wyznaczył wierzchołek i koniec pamiętnej hossy z 2017 roku.

Warto przy tym pamiętać jednak o zasadzie zmieni biegunów, mówiącej o tym, że każdy poziom, które w przeszłości stanowił istotny opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany jako wsparcie.

Mowa tu oczywiście o barierze 12 tys. USD, która na przestrzeni ostatnich dwóch lat wielokrotnie testowana była jako opór. Mimo, że poziom ten pokonany został już trzy tygodnie temu, to jednak w dalszym ciagu nie doczekaliśmy się jego re-testu, co poniekąd mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej.

Póki co, na rynku nie pojawiła się jednak żadna większa presja podażowa wskazująca na taką zmianę nastawienia rynku.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy przetestowania okolic 14 300 USD, 15 800 USD, bądź nawet 17 200 USD. 

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści