Bitcoin testuje istotne wsparcie! Czas na ponowne wzrosty BTC?

Mimo, ze wraz z początkiem mijającego tygodnia notowania Bitcoina przekroczyły barierę 12 000 USD, dzięki czemu cena najstarszej z walut wirtualnych znalazła się na najwyższym poziomie od lipca 2019 r., to jednak już we wtorek pojawiła się reakcja podażowa, w skutek której wybicie to zostało zanegowane.

Analizują obecną sytuację na notowaniach BTC z punktu widzenia interwału dziennego zauważymy, że jeżeli tylko deprecjacja będzie kontynuowana, cena Bitcoina mogłaby osunąć się nawet w okolice 10 400 USD.

Spoglądając jednak na interwał 4-godzinowy zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu porusza się wewnątrz równoległego kanału wzrostowego. Wskutek ostatnich spadków cena BTC osunęła się w okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem tej formacji. Jeżeli zatem obecnie testowane wsparcie zostanie trwale odrzucone, spadki mogłyby zakończyć się już tu i notowania Bitcoina mogłyby wrócić do wzrostów.

Jeżeli aprecjacja najstarszej z walut wirtualnych będzie kontynuowana i rynek ponownie pokona barierę 12 000 USD, kolejne techniczne opory, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowych znajdują się kolejno w rejonie 13 000 USD i dalej 17 200 USD.

Litecoin w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że jego cena wzrosła od drugiej połowy czerwca o ponad 76 proc. Wskutek tak znacznej aprecjacji rynek pokonał techniczny opór w wysokości 49 USD i dotarł aż do 69 USD, co było najwyższa wyceną LTC od lutego br.

W okolicy tego oporu pojawiła się jednak całkiem spora reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia tu przynajmniej korekty spadkowej.

Biorąc pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów, realnym zasięgiem dla potencjalnych spadków wydają się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz najbliższego wsparcia), tj. 49 USD.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści