Bitcoin testuje istotne wsparcie! Dokąd mogą dotrzeć wzrosty BTC?

To już miesiąc, od kiedy cena Bitcoina utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie między 10 tys. a 11 tys. dolarów. Czy stagnacja ta może być swego rodzaju formą korekty, po której rynek wróci do wzrostów?

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że po niezwykle dynamicznych spadkach, jakie obserwowaliśmy 2 i 3 września br., cena BTC otrzymuje się na względnie stabilnym poziomie między 10 tys. a 11 tys. dolarów.

Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta doprowadziła do powstania formacji trójkąta prostokątnego. Wskutek trwających od kilku dni spadków, kurs Bitcoina osunął się w okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem wspomnianej wyżej formacji. To właśnie w okolicy tego wsparcia, już w miniony piątek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie trwale odrzucona, cena BTC mogłaby wzrosnąć w okolice górnego ograniczenia formacji, tj. 11 080 USD.

Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia, cała, trwająca od miesiąca konsolidacja wydaje się być raczej formą korekty po wcześniejszym impulsie spadkowym. Co za tym idzie, statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, iż BTC wybije z formacji trójkąta dołem, tj. w kierunku zgodnym z wcześniejszym impulsem.

Fakt ten sprawia, że o ile w perspektywie kilku najbliższych dni, wzrosty faktycznie wydają się bardzo możliwe do osiągnięcia, o tyle w nieco szerszym kontekście wciąż dostrzec można tu presję podażową. Dopiero trwałe wybicie powyżej 11 080 USD mogłoby bowiem zmienić nastawienie rynku i otworzyć drogę do większych wzrostów.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści