Bitcoin w okolicy kluczowego oporu! Czy poziom zatrzyma dalszą aprecjację BTC?

Po trwającym od maja do połowy lipca br. trendzie horyzontalnym, cena BTC wróciła do wzrostów. Tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni Bitcoin podrożał o ok. 30 proc.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wskutek tej aprecjacji cena BTC pokonała linię tendencja spadkowej oraz horyzontalny opór w wysokości 10 400 USD.

Wzrosty zatrzymały się dopiero w okolicy 12 000 USD, co jest najwyższym poziomem od początku sierpnia 2019 roku i jednym z najwyższych od stycznia 2018 roku.

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że jeżeli tylko obecnie testowany opór zostanie odrzucony, cena BTC mogłaby osunąć się nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 10 400 USD.

Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że nawet jeżeli faktycznie do takich spadków dojdzie, to nie zmienią one ogólnego nastawienia rynku i panującego od dłuższego czasu trendu wzrostowego.

Okazuje się więc, że o ile w krótkim horyzoncie czasowym nie można wykluczyć pojawienia się w najbliższym czasie korekty spadkowej, o tyle w średnio- i długoterminowej perspektywie wciąż dostrzec można wzrostowy potencjał na notowaniach Bitcoina.

Jeżeli aprecjacja najstarszej z walut wirtualnych będzie kontynuowana i rynek pokona barierę 12 000 USD, kolejne techniczne opory, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowych znajdują się kolejno w rejonie 13 000 USD i dalej 17 200 USD.

Ethereum najwyżej od 2. lat

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że cena ETH od końcówki maja br. poruszała się w trendzie horyzontalnym między 218 USD a 250 USD. Wskutek ostatnich wzrostów zapoczątkowanych odrzuceniem pośredniego wsparcia w wysokości 232 USD znajdującego się wewnątrz tej konsolidacji, rynek nie tylko wybił górą z ówczesnej konsolidacji, lecz również pokonał kolejny, horyzontalny opór w wysokości 285 USD i dotarł aż do wskazywanej przeze mnie przed dwoma tygodniami strefy miedzy 360 a 400 USD.

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jest to niezwykle istotny opór, który niepokonany pozostaje od sierpnia 2018 roku.

Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrost∑ w okolice 500 USD, 620 USD, bądź nawet 800 USD.

Mimo potencjału do dalszych wzrostów, nie można jednoznacznie wykluczyć możliwości powstania w najbliższym czasie korekty spadkowej. Jeżeli bowiem w okolicy obecnie testowanej strefy pojawi się większa reakcja podażowa, cena ETH mogłaby osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 285 USD.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści