Bitfinex uruchamia otwartą platformę streamingu P2P

Jedna z największych giełd kryptowalutowych – Bitfinex ogłosiła otwartą platformę strumieniowego przesyłania danych peer-to-peer, która pozwoli użytkownikom na współdzielenie mediów, w zdecentralizowanej sieci.

Kod protokołu „Dazaar”, został udostępniony na GitHubie. Opisuje on zdecentralizowaną sieć, w której operatorzy rozproszonych węzłów przechowują informacje dzielone między użytkownikami.

W oświadczeniu giełda Bitfinex podała, że powodem powstania platformy było rosnące zapotrzebowanie na scentralizowane platformy, takie jak wyszukiwarki, media społecznościowe i komunikatory, ułatwiające dzielenie się danymi i mediami.

Otwarty protokół transmisji strumieniowej P2P

Bitfinex opisuje platformę Dazaar jako protokół, który pozwala na monetyzowanie streamingu danych.

Platforma została opracowana jako rozszerzenie, licencjonowanego przez Instytut Technologii w Massachusetts – Hypercore Protocol – „rozproszonego logu zawierającego tylko aplikacje”, charakteryzującego się „lekkim łańcuchem bloków, skrzyżowanym z BitTorrentem”.

Kupujący i sprzedający łączą się do platformy za pomocą kryptograficznego identyfikatora lub „Dazaar Card”, a deweloperzy mogą dodać do niej obsługę różnych metod płatności, w tym bitcoin, eter, a także karty kredytowe i debetowe.

Protokół posiada również aplikację desktopową, która umożliwia streaming na żywo, a także zarządzanie subskrypcjami i transmisją.

Rośnie konkurencja na rynku streamingu

Ogłoszenie Dazaara pojawiło się w momencie, gdy konkurencja pomiędzy kryptowalutowymi platformami w zakresie streamingu danych, zaczęła gwałtownie rosnąć.

W maju, portal Cointelegraph poinformował, że aplikacja streamingowa Theta.tv będzie zintegrowana z 75 milionami urządzeń Samsunga na całym świecie. Wprowadzenie na rynek aplikacji Theta.tv w wersji 2.0 spowodowało wzrost cen jej tokenów o ponad 1000%, od czasu załamania rynkowego w połowie marca.

W kwietniu Tron nawiązał współpracę z platformą gier Refereum, aby zaoferować nagrody w postaci tokenów Tron (TRX) lub BitTorrent (BTT) dla streamerów i graczy.

Pomimo konkurencji, Bitfinex wierzy, że Dazaar może dotrzeć do nowych użytkowników, oferując solidną ochronę prywatności użytkowników. Firma twierdzi, że protokół „wprowadzi tych, którzy nie są…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści