Blockchain pomoże w rozwoju 5G

Jiang Wei, przewodniczący China Telecom Blockchain i Digital Economy Joint Laboratory, wyjaśnił w wywiadzie opublikowanym na chińskim portalu informacyjnym Cebnet, że technologia blockchain może zostać użyta, by poprawić sieć komórkową 5G.

Blockchain a 5G

blockchain 5g

Według szacunków China Telecom z 2019 r., oczekuje się, że z chińskich usług związanych z 5G będzie korzystało około 170 milionów abonentów i to już do końca 2020 r. Wei powiedział, że China Telecom oczekuje, że blockchain odegra kluczową rolę w zarządzaniu, bezpiecznej interakcji i wydajnej współpracy między wieloma uczestnicy sieci i urządzeń. Stwierdził, że „blockchain pod kątem 5G wprowadzi kapitał społeczny w krajobraz tej nowej technologii.”

China Telecom eksperymentuje również z blockchainem w celu ulepszenia międzynarodowych usług roamingowych. Uważa, że łańcuch bloków może wyeliminować potrzeby stron trzecich. Jeśli ma rację, może to sprawić, że powiązane usługi będą bardziej płynne i wygodne.

Przeszkody

 Zanim będziemy mogli zobaczyć efektywną integrację technologii blockchain i 5G, dostrzeżemy wiele problemów, które należy rozwiązać za pomocą właśnie technologii blockchain – powiedział Wei. – Spośród nich najważniejsze są kwestie dot. legalności i bezpieczeństwa inteligentnych umów – dodał.

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści