BTC: techniczne wsparcie zatrzymało spadki! To czas na nowe ATH Bitcoina?

Miniony tydzień przebiegał na rynku kryptowalut niezwykle emocjonująco. Wskutek trwających od poniedziałku spadków, cena Bitcoina osunęła się o niemal 10 proc. z ponad 19 400 USD aż poniżej 17 600 USD.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs najstarszej z walut wirtualnych osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 18 600 USD. Spadki te zatrzymały się dopiero w okolicy kolejnego wsparcia w rejonie 17 650 USD, o którym mówiłem już w trakcie środowej Analizy Rynków na naszym kanale YouTube.

To właśnie w okolicy tego wsparcia pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo, gdyż dotarły one jedynie w okolice w/w wsparcia. Doszło tu więc do książkowego wypełniania zasady zmiany biegunów. Poziom, który do tej pory testowany był jako wsparcie, po pokonaniu został bowiem przetestowany jako opór.

W jego okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. W wyniku późniejszych spadków cena BTC po raz kolejny osunęła się do 17 650 USD, gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja popytowa.

W wyniku trwającej od tego czasu aprecjacji, cena BTC wzrosła jednak już o niemal 10 proc. aż do 19 300 USD. Na uwagę zasługuje tu jednak fakt, iż wskutek tych wzrostów rynek ten pokonał horyzontalny opór w wysokości 18 600 USD oraz linię tendencji spadkowej.

Oznacza to, że przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy kontynuacji wzrostów do 19 400 USD, bądź nawet 19 700 USD.

Warto przy tym po raz kolejny zwrócić jednak uwagę na zasadę zmiany biegunów. Okazuje się bowiem, że mimo, iż opór w wysokości 18 600 USD pokonany został już w sobotę, to w dalszym ciagu nie doczekaliśmy się jego ponownego re-testu, tj. przetestowania od góry (jako wsparcia).

Oznacza to, że nawet jeżeli w najbliższym czasie pojawi się tu jakaś większa reakcja podażowa, to dopóki spadki nie przekroczą bariery 18 600 USD, traktować można by je jako formę korekty, po której notowania najstarszej z walut wirtualnych mogłyby wrócić do wzrostów.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści