Kolejny wieloryb przenosi środki. Mowa o ponad 10 tys. BTC

Rynek Bitcoina od dawna z zapartym tchem śledzi wielomilionowe transakcje, jakie zachodzą w sieci głównej kryptowaluty. Teraz widać, że kolejny wieloryb ruszył swoje środki. Mowa o transferze w sumie aż 10 250 BTC o wartości 95 milionów dolarów. Koszt transakcji? Zaledwie 74 centy!

Wieloryb transferuje ponad 10 tys. BTC

Transakcja została po raz pierwszy zauważona przez przez jednego z twitterowiczów.

Według najnowszych danych eksploratora sieci, wieloryb podzielił swoje zasoby Bitcoinów na dwa osobne portfele, wysyłając 10 250 BTC na jeden z nich. Na drugi trafiło ponad 6 412 coinów.

BitInfoCharts ujawnia, że ​​przed ostatnimi transakcjami na głównym portfelu ten tajemniczy duży inwestor posiadał 16 662 BTC. To czyniło ten portfel 43. największym portfelem z BTC. Portfel ten ma również długą historię wysyłania i odbierania dużych ilości BTC.

Wygląda na to, że wieloryb nie wysłał środków na żadną znaną nam giełdę kryptowalut.

Bohater tego tekstu jest prawdopodobnie early adopterem, który kopał lub kupował BTC we wczesnym okresie istnienia kryptowaluty. Możliwe jest również, że to tak naprawdę podmiot związany z jakąś giełdą kryptowalut, dostawcą usług powierniczych lub instytucją zarządzającą aktywami cyfrowymi w imieniu swoich klientów.

Tanie przelewy wewnątrz blockchaina

btc wieloryb

Miesiąc temu według danych z blockchaina głównej kryptowaluty nieznany z imienia i nazwiska inwestor z rynku Bitcoina (BTC) przeniósł w ramach sieci ponad 132 255 BTC, czyli około 1,3 miliarda dolarów, w trzech transakcjach w odstępie zaledwie jednej minuty. Transfer środków miał miejsce 11 czerwca w ramach  bloku numer 634 133.

Niedawno pisaliśmy też o tym, jak tanie może być transferowanie dużych środków w ramach blockchaina. Baczny obserwator rynku kryptowalut i ruchów na blockchainach, Whale Alert, zauważył…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści