Sądy w Chinach zabezpieczają nieruchomości używając blockchaina

Kilka sądów w Chinach użyło technologii łańcucha bloków, aby zabezpieczyć nieruchomości, stosując elektroniczne plomby. Takie plomby pozwalają na dużo lepszy nadzór zabezpieczonych nieruchomości.

Elektroniczna plomba w celu zabezpieczenia nieruchomości

Biuro wykonawcze Sądu Ludowego w Haidian District w Pekinie, wdrożyło plombę elektroniczną opartą o blockchain, w celu zabezpieczenia nieruchomości w dzielnicy Chaoyang.

System elektronicznej plomby, stosuje blockchain w celu ochrony nieruchomości.

Jak podała lokalna agencja informacyjna Global Times w dniu 5 lipca, dzięki zastosowaniu elektronicznej plomby opartej o blockchain, sądy są w stanie monitorować nieruchomość, przy pomocy kamer wideo, w czasie rzeczywistym.

Jeśli nieruchomość zostanie naruszona, system automatycznie włączy tryb nadzoru i wyśle mobilne powiadomienia do powoda i organów ścigania. Zgodnie z raportem, system jest również w stanie zrobić zdjęcie sprawcy i wysłać je na odpowiednią platformę. Oprócz tego plomba odtwarza również dźwięk ostrzegawczy, informując intruza o konsekwencjach prawnych naruszenia zaplombowanej nieruchomości.

Najwyraźniej wykorzystanie technologii blockchain ma na celu rejestrowanie danych,oraz ochronę przed ich zmianą, przez zaangażowane strony. Pracownicy organów ścigania mogą korzystać z platformy, która pozwala uzyskać informacje na temat historii zaplombowanej nieruchomości.

Jak informowała lokalna strona internetowa Chinacourt.org, jest to pierwszy raz, kiedy sąd w Pekinie wykorzystał elektroniczną plombę. Kilka innych sądów w prowincji Jiangsu w Chinach Wschodnich, prowincji Hunan w Chinach Południowych i prowincji Jiangxi już wcześniej korzystały z tej nowej technologii.

Blockchain w Chinach

W drugim kwartale 2019 r. ponad 3,1 mln chińskich spraw sądowych było rozstrzygniętych za pośrednictwem blockchaina oraz sztucznej inteligencji czyli tzw. „inteligentnych sądów internetowych”. Według Zhang Wena, prezesa Pekińskiego Sądu Internetowego, wdrożenie technologii blokchain, pomaga w zbieraniu i dostarczaniu dowodów w sprawach, a także…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści