Cierpliwość podstawą sukcesu na rynku kryptowalut – uważa Matt D’Souza

Zarządzający funduszem hedgingowym Matt D’Souza uważa, że ​​cierpliwość jest kluczem do sukcesu w kwestii inwestowania w kryptowaluty. Podkreślił, że to szczególnie ważne teraz, czyli po halvingu.

Cierpliwość jest cnotą

D’Souza, który jest również współzałożycielem i CEO Blockware Solutions, twierdzi, że nie jest to dobra pora, by sprzedawać BTC. Powołał się tu na sytuację sprzed czterech lat.

Przypomniał mianowicie, że w 2016 r. Bitcoin rósł do momentu halvingu, ale potem nastąpiła korekta aż o 33 proc.  Ostatecznie jednak rozpoczęła się aż 17-miesięczna hossa, która zakończyła się bańką i ATH na poziomie 20 000 USD na przełomie 2017 i 2018 r. Teraz zaś, jak uważa, „fundamenty Bitcoina [są tak dobre, że] nigdy nie były lepsze”. 

Co więc dalej jego zdaniem wydarzy się z kursem? Czy czeka nas powtórka w skali 1:1 do sytuacji z 2016 i 2017 r.?

– W 2020 r. spodziewam się [jeszcze] płytszej korekty niż [ta, która miała miejsce] w 2016 r. (Już skorygowaliśmy 20 proc.) i tylko 1,5-3 tygodniowego czasu jej trwania. Nadszedł czas, aby uzbroić się w cierpliwość i wstrzymać daytrading – wytłumaczył.

Podstawy wzmocnienia BTC

cierpliwość

Oczywiście D’Souza jest pewien, że BTC zyska dzięki temu, że ​​Fed „lekkomyślnie” drukuje pieniądze. Mówi także, że 16 proc. górników właśnie wyłączyło swoje koparki, co daje BTC lepsze podłoże do wzrostu.

Staje więc w jednym szeregu z np. Timem Draperem, który uważa, że BTC zyska dzięki recesji, która właśnie się zaczyna.

Ponadto dyrektor funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones powiedział na antenie CNBC, że „ponad 1 proc., może prawie 2 proc.” jego środków jest zainwestowanych w futures oparte na Bitcoinie. Tym samym potwierdził to, o czym plotkowano od dawna – że wszedł na rynek kryptowalut.

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści