Chiny zakończyły prace dot. architektury cyfrowego juana

Były starszy urzędnik Banku Ludowego Chin powiedział, że kraj zakończył prace dot. architektury swojej cyfrowej waluty. Oznacza to, że emisja cyfrowego juana jest blisko.

Cyfrowy juan już prawie gotowy

Wang Wong Zhongmin, były wiceprzewodniczący Chińskiej Narodowej Rady Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, ogłosił, że jego kraj zakończył już prace dot. rozwoju architektury chińskiej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

Wang ogłosił to podczas internetowego forum Fintech 2020 zorganizowanego przez Tencent Fintech Research Institute i Fintech 50 Forum w Pekinie.

cyfrowy juan emisja

Jak dodał, przy tak wielu istniejących i rozwijanych kryptowalutach na świecie Chiny starają się stworzyć specjalną infrastrukturę płatniczą, w której waluty te mogłyby współistnieć z narodowymi walutami cyfrowymi. Wang powiedział, że taki system stworzy środowisko w cyfrowej przestrzeni walutowej, które wspomoże zdrowszą konkurencję i współpracę pomiędzy różnymi podmiotami.

Według Wanga epidemia zwiększyła tylko konkurencję na rynku cyfrowych walut, a więcej w efekcie też gigantów technologicznych i rządów, które mocniej zainteresowały się w jej wyniku stworzeniem lepszej infrastruktury płatności cyfrowych. Najlepszym przykładem tego jest Libra. Zresztą sam Facebook niedawno umożliwił użytkownikom WhatsAppa w Brazylii płacenie za pomocą komunikatora.

CBDC w Chinach w fazie testów

Wang powiedział też na forum, że CBDC

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści