Czy warto sprzedać bitcoina?TO KONIEC WZROSTÓW przed halvingiem?

Tematem głównym dziś oczywiście jest spadek bitcoina, który pociągnął za sobą resztę altcoinów. Co w przypadku gdy ich nie sprzedałeś jak był wart ponad 10k USD?

Trzeba pamiętać, że rynek jest tak skonstruowany, że jeżeli coś rośne o  kilkadziesiąt procent to potem przynajmniej o połowę musi odreagować. Tak jest i tym razem.

Ostatnio bardzo medialny szkodnik jakim jest koronowirus jest po prostu niczym innym jak szukaniem przyczyn spadków i usprawiedliwień na straty jakie inwestorzy odnieśli w ostatnich dniach.

Bitcoin w 2017 roku zmartwychwstał 6 razy.

W 2017 roku mieliśmy przynajmniej 6 momentów gdzie się mówiło, że Bitcoin już umarł.

Pierwsza była już na początku stycznia gdzie spadki osiągnęły 38% w ciągu 10 dni, następnie Bitcoin potrzebował ponad miesiąca aby wrócić do ostatniego ATH

Kolejna korekta nastąpiła w marcu o 28% i znowu potrzeba było miesiąca aby wrócić do ostatnich szczytów. Następne to maj, czerwiec i wrzesień kolejno -31%, -41% i na końcu -40%. Przy tym ostatnim już ostatecznie pogrzebywano bitcoina, który rzekomo został zakazany w Rosji oraz Chinach, gdzie obecnie było największe skupisko kopalni.

Co na to wszystko halving?

Obecnie ponad 10 tyg przed halvingiem, co się działo w czerwcu 2016?

wykorzystano wykres z https://tradingview.com

W 2016 roku 10 tygodni przed drugim halvingiem, nastąpiła korekta – 15%. Takich odragowań był jeszcze kilka. Dopiero 5 tygodni przed halvingiem był mocny sygnał popytowy, po którym nastąpiły wzrosty a korekta po spekulacji zaczęła się nie cały miesiąc przed halvingiem.

Warto przyjrzeć się również litecoinowi, który ostatni halving miał 5go sieprnia 2018. Tutaj sytuacja przebiegła analogicznie do halvingu bitcoina z 2016 roku. Cena bardzo szybko rosła a wraz z nią pojawiały się korekty na poziomie -35%, – 20%. Ostateczne załamanie nastąpiło dopiero pół miesiąca przed halvingiem.

Dlaczego cena spada przed halvingiem?

Joseph Young podaje, że jednym z powodów gwałtownych spadków jest wyprzedaż górników, którzy będą otrzymywał o połowę mniejszą nagrodę za wykopany blok – 6,25 bitcoina (obecnie jest 12,5 btc za blok).

Czy powinno się brać za pewnik przedstawiony scenariusz ceny? Nie do końca, ponieważ mieliśmy raptem 2 halvingi na bitcoinie i tak naprawdę obecny scenariusz jest oparty o bardzo małą ilość danych. W przypadku analizy technicznej opieramy się o wzorce, które zostały potwierdzone kilkaset tysięcy razy. Jak może się tym razem wydarzyć? Ważne jest by pamiętać, że duże korekty zdarzały się wielokrotnie i nie są niczym złym.

Oraz zadajmy sobie pytanie kim chcemy być? Traderami czy inwestorami?

Więcej na temat halvingu oraz najciekawszych wydarzeniach w minionym tygodniu dowiesz się w poniżej zamieszczonym materiale wideo.

W Simpsonach tłumaczono czym jest bitcoin. Były dyrektor Facebooka namawia co inwestowania w cyfrowe złoto. To wszystko w poniższym nagraniu.

Autor wideo: Patryk Kempiński

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści