Duży spadek bitcoina. Czy to już kryzys?

Bitcoin świeca tygodniowa zamknęła się pro spadkowo. 7700 dolarów staje się bardzo kluczowym wsparciem, jednak z technicznego punktu widzenia bardzo prawdopodobne są spadki do 7400 USD lub nawet niżej.

Bitcoin w ostatnich godzinach, przypomniał wszystkim, że gdy zaczyna spadać to potrafi zrobić to z rozmachem. W ciągu 36 godzin zaliczyliśmy 16% zjazd, co pewnie ucieszyło wszystkich na krótkich pozycjach.

INTERWAŁ D1

Formacja RGR
Na interwale D1 narysowała się sytuacja bardzo podobna do tej z roku 2018, gdy mieliśmy zagęszczenie formacji RGR i ORGR na wysokich interwałach. Aktualnie widać wyraźnie, że rysuje się nam RGR ze swoim zasięgiem do okolic 6500-6700 USDT, jeżeli rynek nastawi się na wypełnienie formacji, jest duża szansa, że się kurs stanowczo odbije, tym bardziej, że jest to rejon, w którym występują poziomy horyzontalne z interwału W1.

Poziomy horyzontalne
Aktualnie rysuje kilka wyraźnych poziomów horyzontalnych wyznaczonych z interwału W1 i D1.
Obecne poziomy robiące za wsparcia są w okolicach 7600 USDT oraz 6500-6700 USDT.
Obecne poziomy będące oporami to okolice 9200 USDT oraz 10400 USDT.

Kontrakty terminowe CME

snapshot

Kontrakty otwarły się z wielką luką cenową, wypełni się ona dopiero gdy kurs wróci do ceny 9100 USDT. Jak dotąd praktycznie każda luka cenowa na BTC została domknięta, istnieje więc duże prawdopodobieństwo ponownych wzrostów.

Więcej na temat obecnej sytuacji na bitcoinie dowiesz się w poniższym materiale

Autorem analizy jest Fastline (CryptoHunters)
https://pl.tradingview.com/u/CryptoHunters/

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści