Elon Musk: nie buduję nic na bazie Ethereum

Elon Musk od dawna wzbudza zainteresowanie środowiska kryptowalut. Z nie do końca jasnych przesłanek, wielu inwestorów na rynku BTC czeka, aż twórca Tesli zainwestuje w cyfrowe waluty. W mijającym tygodniu słynny biznesmen przyznał jedynie, że… nie ma nic wspólnego z Ethereum.

Elon Musk o Ethereum

Zacznijmy od początku. Niemal równy rok temu na Twitterze pojawił się wpis Williama Shatnera (tak, to ten znany kanadyjski aktor, który zasłynął rolą w „Star Treku”). Sugerował on (chyba pół-żartem, pół-serio), że Vitalik Buterin i Elon Musk powinni wziąć pod uwagę zbudowanie jakiejś platformy opartej na Ethereum.

Wtedy, w maju 2019 r., żaden z najbardziej zainteresowanych mu nie odpowiedział. Jednak teraz Musk w końcu zareagował.

Jak widać, szef Tesli napisał wyraźnie, że nie nadal buduje niczego na bazie popularnej platformy do smart-kontraktów. Dodał jednak, że nie oznacza to, że jest przeciwnikiem Ethereum. Po prostu nie korzysta z dobrodziejstw tej nowej technologii.

Bezdomny bohater scamów

elon musk ethereum

Musk od dawna wzbudza na rynku emocje. Po pierwsze wiele scamów było opartych na jego fake’owych kontach. Oszuści zakładali profile, które sugerowały, że stoi za nimi CEO Tesli, a potem namawiali naiwnych internautów do wysyłania im środków w BTC. W odpowiedzi mieli wysyłać parę razy więcej kryptowalut. Jak nie trudno się było domyślić, było to zwykłe zaciąganie ludzi. Okazało się, że pewna część osób jednak się nabrała. Dlaczego? Może powodem było to, że Musk uchodzi na trochę szalonego, kto byłby w stanie zrobić coś tak dziwnego.

Musk przyznał też kiedyś, że chciałby być CEO DogeCoina – kontrowersyjnego projektu kryptowaluty, która powstała jako żart i odpowiedź ma mem „pieseła”.

Ponadto ekscentryczny biznesmen niedawno ogłosił, że sprzedaje cały swój fizyczny majątek, łącznie z domem. Wtedy…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści