Ethereum wybija po 5 miesiącach.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że ethereum szykuje się na ponowne testowanie oporu w okolicach 245 dolarów i po jego przekroczeniu wyjdziemy z konsolidacji ceny, która trwała nieprzerwanie od 5 miesięcy.

Ethereum w końcu obudził się ze snu, niszcząc opór i osiągając najwyższy poziom od pięciu miesięcy w ciągu ostatnich kilku godzin. Teraz najważniejsze pytanie brzmi: co nadało impet i jak daleko zajdzie ETH?

Ruch został zainicjowany wczoraj po tygodniach oscylujących między 225 a 245 USD. Po rozpoczęciu handlu w Azji nastąpiło niewielkie cofnięcie, które potem spowodowało wzrost do około 262 USD.

ethusd_chart

Ostatni raz ceny Ethereum wzrosły tutaj pod koniec lutego, kiedy większość altcoinów osiągnęła dotychczasowe szczyty w 2020 r. Jednak ETH jeszcze nie osiągnął szczytu w tym roku, który wynosił około 285 USD. Jeśli jednak ten impet będzie trwał, nie potrwa to długo.

Skąd te wzrosty?

Posunięcie to nie zostało pominięte przez analityków kryptowalutowych, takich jak dostawca analiz on-chain, Santiment, który monitoruje wpływy z wymiany.

Ponad 135 000 $ ETH (~ 35,2 mln $) przeniosło się na giełdy w ciągu ostatnich 12 godzin, ponieważ wygląda na to, że #Ethereum wreszcie dobiegło końca”.

Jest mało prawdopodobne, aby DeFi było przyczyną skoku Ethereum, odkąd rynki w rodzącej się branży od kilku miesięcy kwitną, podczas gdy ETH pozostaje bez zmian.

Prawdziwym powodem tego wzrostu będzie prawdopodobnie potwierdzenie ostatecznej publicznej sieci testowej dla ETH 2.0, która zostanie uruchomiona na początku przyszłego miesiąca. Założyciel Ethhub, Anthony Sassano, był podekscytowany tą wiadomością;

„Oficjalna” publiczna sieć testowa eth2 fazy 0 (o nazwie kodowej „Medalla”) zostanie uruchomiona 4 sierpnia. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie to ostatnia sieć testowa przed uruchomieniem sieci głównej. To się wreszcie dzieje !! ”

Medalla to najnowszy z wielu wcześniejszych testów kodu ETH 2.0, które rozpoczęły się w kwietniu wraz z blokiem genesis. Inwestorzy są wyraźnie zachęceni tym rozwojem i odnawiają nadzieję, że Ethereum 2.0 w sieci głównej może pojawić się przed końcem roku.

santiment_eth_research

Czy to początek długoterminowego rajdu?

Kolejnym głównym poziomem oporu jest poprzedni szczyt z lutego, który, jeśli zostanie przebity, będzie oznaczał nowy wyższy szczyt i początek dużego trendu wzrostowego. Następnie ceny muszą przebić szczyt z 2019 r., Który wyniósł 360 USD, aby potwierdzić długoterminową passę. Ethereum prawie spało przez dwa pełne lata. Więcej na temat analizy technicznej dowiesz się w naszej najnowszym odcinku analizy rynków w wykonaniu Arka Jóźwiaka

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści