Grayscale oprócz Bitcoina kupuje również Ethereum

Grayscale, firma zarządzająca cyfrowymi aktywami wzbudzała ostatnio spore zainteresowanie społeczności, ze względu na swoje ogromne zakupy Bitcoinów. Okazuje się jednak, że ten kryptowalutowy fundusz gromadzi nie tylko BTC, ale także Ethereum.

W ostatnim podcaście Coinscrum, dyrektor ds. relacji inwestorskich Grayscale, Ray Sharif-Askary, ujawniła, że w 2020 roku do tej pory, firma nabyła ETH o wartości 110 milionów dolarów. Stanowi to 22% wszystkich kryptowalutowych inwestycji Grayscale.

Grayscale dywersyfikuje swój kryptowalutowy portfel

Tegoroczne zakupy Grayscale stanowią 0,4% kapitalizacji rynkowej Ethereum w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Sharif-Askary poinformowała, że ponad 38% obecnych klientów Grayscale posiada więcej niż jedno aktywo cyfrowe, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z około zaledwie 9% rok temu.

„Jest to zachęcające dla inwestorów […] dywersyfikacja w ramach klasy cyfrowych walut, tak samo jak w przypadku każdej innej tradycyjnej klasy aktywów”.

– stwierdziła Sharif-Askary.

W tym roku, Grayscale zakupiło już Bitcoiny o wartości 390 milionów dolarów, co odpowiada 0,2% całkowitej kapitalizacji rynkowej. Podobno firma kupuje 1,5 raza więcej Bitcoinów niż jest wydobywane.

Grayscale Ethereum Trust odnotował niesamowite wzrosty

Kupowanie Ethereum przez Grayscale zbiegło się w czasie z niesamowitymi wynikami akcji funduszu inwestycyjnego Grayscale Ethereum Trust. Akcje tego funduszu wzrosły w tym roku o prawie 800%, a podczas ostatniego zamknięcia rynku ich cena wynosiła 210 dolarów.

W ciągu ostatnich 24 godzin fundusz chwilowo przetestował cenę 250 dolarów, zapewniając 995% zwrotu z inwestycji inwestorom, którzy kupili akcje na początku stycznia.

Instytucje zabezpieczają się przed inflacją

Sharif-Askary stwierdziła, że ostatnia ogromna akumulacja kryptowalut miała miejsce, ponieważ instytucje szukają zabezpieczenia przed inflacją, spowodowaną…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści