Hyundai dodaje kolejny element do rosnącego ekosystemu Blockchain

Podobno Hyundai chce uruchomić ekosystem blockchain poprzez swoją europejską spółkę zależną, Hdac i dział IT, Hyundai BS&C, po zarejestrowaniu trzech znaków handlowych w Koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej.

Według Chosun, lokalnych mediów, Chung Dae-sun, dyrektor generalny Hyundai BS&C, zwrócił się do władz własności intelektualnej o nazwy firm Altum, Atolo i Rizon. Każda aplikacja ma opis „portfele elektroniczne, które mogą przechowywać kryptowaluty”.

Usługi handlu kryptograficznego i bankomaty już wkrótce?

Hyundai musi jeszcze ujawnić więcej szczegółów na temat zamiarów w przestrzeni blockchain.

Dane z ostatniego zgłoszenia znaku towarowego wskazują, że firma może dążyć do świadczenia usług, takich jak handel kryptowalutami, krypto bankomaty, sprzęt związany z krypto, oprogramowanie, wydawanie kryptowalut i sprzedaż.

Wstępny raport twierdzi, że usługi te mogą zawierać podstawowe funkcje wymagane w ekosystemie Proof-of-Stake lub PoS, takie jak Dapp, przechowywanie i transmisja.

Firma Blockchain nawiązała współpracę z ramieniem Blockchain Hyundai

W tym samym czasie CertiK, firma audytorska blockchain, podpisała umowę partnerską z Hdac, po zakończeniu audytu projektu sieci Hdac, znanego jako „Friday”.

Connie Ngo, kierownik marketingu w CertiK’s, powiedziała:

„Ze względu na ich przyszłe plany [Hdac] postanowiliśmy, że warto formalnie współpracować ze sobą jako publiczna obietnica skupienia się Hdac na bezpieczeństwie i symbol zdolności CertiK do wspierania większych rozwiązań na poziomie korporacyjnym, takich jak Hdac”.

Południowokoreański gigant produkujący samochody podejmuje kroki w celu wzmocnienia przyjęcia blockchain w całej linii biznesowej od 2019 roku.

Hdac ogłosił w październiku 2019 r. Fundusz inwestycyjny blockchain o wartości 10 mln USD. Fundusze te pomogą uruchomić główną sieć projektu, opracować zdecentralizowane aplikacje, wspierać nowe start-upy branżowe i stworzyć ekosystem z „systemem kompensacji kryptowalut”.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści