Południowokoreańska organizacja pozarządowa tworzy platformę zdrowotną opartą o blockchain

The Commons Foundation – południowokoreańska organizacja pozarządowa, ujawniła swoje plany rozwoju platformy, opartej o łańcuch bloków, której celem jest radzenie sobie z epidemiami zdrowotnymi.

System badań epidemiologicznych o blockchain

Według Digital Today, organizacja będzie opierać się na blockchainie, aby stworzyć system badań epidemiologicznych, dostosowany do nadchodzącej ery post-koronawirusowej.

Artykuł cytuje oświadczenie Choi Yong-gwana, prezesa Fundacji Commons, który wyraził zaniepokojenie ciągłym naruszaniem danych osobowych, w związku z pandemią. Taka sytuacja zmotywowała organizację do opracowania rozwiązania.

Choi twierdzi, że zagwarantowanie prywatności za pośrednictwem platformy, pomoże zapobiec tak silnemu wpływowi przyszłych wirusów w Korei Południowej.

The Commons Foundation wyjaśniła, że podczas tworzenia platformy, będzie opierać się na publicznej sieci blockchain, zwanej „MicroBitcoin”. Wybrała ją ze względu na jej solidność i bezpieczeństwo. Stwierdziła również, że technologia ta jest „wystarczająco odporna na ataki hakerów”.

Platforma będzie szyfrować wszystkie dane osobowe w publicznej sieci łańcuchów bloków, w celu „zwiększenia niezawodności i uniemożliwienia fałszowania danych”.

Jak wyjaśnia Common Foundation, aplikacja będzie tworzyć osobisty klucz szyfrujący. poprzez uwierzytelnienie telefonu komórkowego, a także rejestrować ruchy użytkownika w sieci.

Śledzenie potwierdzonych przypadków COVID-19 na Blockchainie

Jeśli okaże się, że osoba A jest chora na koronawirusa, może ona bezpośrednio wprowadzić wartość klucza szyfrującego i dostarczyć epidemiologowi dane, których nie można podrobić .

Lekarze mogą umówić się na wizytę z osobą A oraz zapewnić możliwość szybkiego przeprowadzenia badania.

„Ważne jest, aby szybko przezwyciężyć pandemię, ale w erze post-koronawirusowej, ważniejsza stanie się ochrona wolności jednostki i praw człowieka, podczas mądrego przezwyciężania pandemii”.

– powiedział prezes Fundacji Commons.

Blockchain w Koreii Południowej

Niedawno Pusan, drugie co do wielkości miasto w Korei Południowej, uruchomiło aplikację identyfikacyjną, która korzysta z publicznego blockchaina do weryfikacji informacji o…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści