Korea Południowa zainwestuje miliardy w technologię blockchain

Południowokoreański rząd, do 2025 roku, planuje zainwestować ponad 48,2 mld dolarów w blockchain i inne technologie przemysłowe 4.0. Celem narodu jest promowanie cyfryzacji wszystkich gałęzi przemysłu w nadchodzącej post-pandemicznej epoce.

Według ZDNet Korea, prezydent Korei Południowej Moon Jae-in chwalił „kilka korzyści”, jakie może przynieść krajowi nowa rewolucja przemysłowa.

Moon Jae-in powiedział:

„Czwarta rewolucja przemysłowa i cyfrowa cywilizacja są przyszłością ludzkości, która już się rozpoczęła. Narodową strategią rozwoju, która ma przyczynić się do rozwoju tej tendencji, jest koreańska wersja nowego ładu. Możliwe jest przejście od starszej gospodarki do gospodarki wiodącej”.

Tworzenie tysięcy nowych miejsc pracy

Plan Moona ma na celu stworzenie ponad 567 000 miejsc pracy w różnych sektorach, takich jak big data, sieci i sztuczna inteligencja. Oczekuje się, że technologia blockchain zostanie wdrożona w sektorze logistycznym.

„Nasze społeczeństwo wkroczyło już w proces cyfryzacji twarzą w twarz, a społeczeństwo, w którym dane są konkurencyjne, SI i sieć stały się pożywieniem przyszłości. Dzięki temu będziemy mogli awansować do rangi wiodącego kraju na świecie nr 1, poprzez odważniejsze i bardziej aktywne inwestycje”.

– dodał prezydent moon.

Andong, miasto w prowincji Gyeongbuk w Korei Południowej, ogłosiło 7 lipca, że otrzymało pozwolenie na prowadzenie strefy wolnego handlu konopiami przemysłowymi. Ponadto ogłosiło, że będzie zarządzać swoją działalnością za pośrednictwem platformy opartej o łańcuch bloków.

W 2019 r. Ministerstwo Nauki i jego Krajowa Agencja Promocji Przemysłu Informatycznego rozpoczęły również prace nad kilkoma blockchainowymi projektami proof of concept.

Blockchain w Korei Południowej

Niedawno Pusan, drugie co do wielkości miasto w Korei Południowej, uruchomiło aplikację identyfikacyjną, która korzysta z publicznego blockchaina do weryfikacji informacji o obywatelach.

17 kwietnia wiceminister strategii i finansów, Koo Yun-cheol, powiedział, że rynek blockchaina stanowi „złotą szansę” dla Korei Południowej, wzywając firmy z sektora prywatnego do wykorzystania tego potencjału.

Pod koniec maja informowaliśmy, że…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści