Koronawirus krzyżuje plany inwestorów kryptowlautowych

Bitcoin jakby nie patrzeć zachowywał się przez ostatni tydzień w dość zaskakujący sposób. Z początkiem tego roku zaczęły się pojawiać wypowiedzi ekspertów, że bitcoin zaczął być postrzegany przez spekulantów i inwestorów jako tzw. safe heaven, czyli bezpieczna przystań w czasach kryzysu.

Bitcoin aby na pewno safe heaven?

W minionym tygodniu mieliśmy masową wyprzedaż na wszystkich rynkach, jak amerykański Dow Jones, NASDAQ czy polski WIG, które zaowocowały największe spadki od czasów ostatniego. Bitcoin jednak nie okazał się wcześniej wspomnianą przystanią i zaliczył również dość mocne spadki.  

do analizy wykorzystano https://tradingview.com

Obecnie cena bitcoina ma realny zasięg do 9050 lub 9400 dolarów za sztukę. Natomiast jednak warto zwrócić uwagę, że niekoniecznie ostatnie ruchy w dół mogły być korektą i nie jest powiedziane, że dalsza panika na rynku połączona z korona wirusem może pociągnąć kurs cyfrowego złota jeszcze dół. Czego możemy się spodziewać dowiesz się w dzisiejszym wideo.

Ethereum w akumulacji

do analizy wykorzystano https://tradingview.com

Ethereum nie wygląda zachwycająco ale rynek zaczął się poruszać w trendzie horyzontalnym. Jeżeli obcecna strefa oporu zostanie odrzucona cena ETH może się osunąć nawet do 170 USD.

Chainlink rynkowym ewenementem

Chainlink w porównaniu do ETH wygląda bardzo pozytywnie a nawet można uznać jego obecną sytuację cenową jako ewenement. W tym momencie LINK testuje strefę ostatnich szczytów i jeżeli zostanie pokonana to możemy spodziewać się dalszych wzrostów. Ważne też, że nie pokazała się żadna akcja podażowa.

Cardano (ADA) wraz z bitcoinem poszybowała w dół. Obecnie mamy testowane wsparcie i można zauważyć tendencję popytową. Czego możemy się spodziewać?

IOTA smuci inwestorów

IOTA docelowo może się kierować w okolicę oporu 0,25 dolara. Jednak może to być tylko korekta związana z dalszymi spadkami. Ile może kosztować jedyna w swoim rodzaju kryptowaluta, która już zagrała na nerwach nie jednego inwestora?

5 minut dla Liska

Lisk (LSK) to rynek który ma za sobą ponadprzeciętny ruch wzrostowy. Kontynuacja wzrostów może spowodować dojście do ceny 1,625 USD. To jest już miejsce, w którym cena była już kilkukrotnie testowana. Tylko czy wzrosty dotrą do tej ceny? Czy najbliższe wzrosty będą wyłącznie formą korekty dalszych spadków i możemy się spodziewać osunięcia ceny do okolic 1 dolara?

do analizy wykorzystano https://tradingview.com

Analiza wideo

Prócz wyżej wspomnianych kryptowalut w materiale wideo znajdziecie analizę: Stellar (XLM), Tron (TRX), ZCash, Siacoin oraz Chiliz (CHZ)

Autorem analizy jest Arkadiusz Jóźwiak

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści