Uwaga na kryptowalutowe oszustwa przez telefon!

Wczoraj polska giełda BitBay poinformowała, że otrzymała zgłoszenie dot. osób, które telefonują do różnych ludzi i podszywają się pod pracowników firmy. Oprócz tego portal niezalezna.pl opublikował artykuł o mężczyźnie, który został oszukany przez telefon metodą „na kryptowaluty”. Do tego administratorzy grupy Binance Polish na Telegramie informują o podobnych kryptowalutowych oszustwach.

Kryptowalutowe oszustwa przez telefon

 Otrzymaliśmy dzisiaj zgłoszenie o przypadkach telefonów, w których osoba dzwoniąca podszywa się pod przedstawiciela BitBay i informuje o dodaniu do konta na giełdzie dodatkowych Bitcoinów. Brzmi fajnie, ale bardzo uważajcie na takie telefony! Absolutnie nie podawajcie podczas takiej rozmowy żadnych danych, haseł, informacji o koncie, ani też nie udostępniajcie ekranu komputera – informował wczoraj BitBay.

Giełda przypomina, by w takich okolicznościach najpierw sprawdzić, czy dane połączenie faktycznie wyszło z centrali firmy. Jak to zrobić? Najłatwiej zweryfikować numer pod tym linkiem. Na tej stronie podane są numery telefonów BitBay’a.

Zainstaluj aplikację, a dostaniesz kryptowaluty!

kryptowalutowe oszustwa

Dwa dni temu także portal niezalezna.pl informował o sprawie pewnego 51-latka. Do mężczyzny zadzwonić ktoś, kto obiecał mu kryptowaluty o wartości kilku tysięcy dolarów. Warunkiem była instalacja specjalnego programu na komputerze. Niestety ofiara posłuchała oszusta. Oprogramowanie okazało się wirusem, który umożliwił hakerowi dostęp do internetowej bankowości 51-latka. Kolejnym krokiem było wzięcie na tego ostatniego kredytów na 75 tys. zł i w końcu przelanie środków na konto przestępcy.

Uważaj na Telegram!

Parę dni temu także admin grupy Binance Polish na Telegramie ostrzegał przed podobnymi atakami:

„Ważna informacja!

Pracownicy Binance, Pracownicy działu obsługi klienta Binance (tzw. Support) oraz Anioły Binance nigdy nie poproszą Cię o wysłanie…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści