Atari rozpoczyna współpracę z Fundacją Litecoina

Kultowa firma, a zarazem globalna platforma rozrywki i gier, Atari, rozpoczyna współpracę z Fundacją Litecoina. Chce wykorzystywać kryptowalutę jako środek płatniczy.

Atari łączy siły z Litecoinem

Fundacja Litecoina ogłosiła dziś, że rozpoczyna współpracę z Atari, dzięki której Litecoin stanie się środkiem płatniczym na platformie producenta gier.

Dyrektor zarządzający Fundacji Litecoina, Charlie Lee, który jest wyraźnie zachwycony kooperacją, powiedział, że wiele osób dorastało, grając właśnie w gry Atari.

Wiemy jak na razie też, że token Atari ma zostać wyemitowany na łańcuchu Atari. Firma ma zaś w swoim portfolio ponad 200 gier. Możliwe, że już wkrótce za dostęp do nich będziemy mogli płacić LTC.

Litecoin zyskuje na znaczeniu

Warto zauważyć, że Lee dba o rozwój Litecoina. To on stoi za kilkoma dużymi partnerstwami, jakie zawarto pomiędzy jego fundacją a podmiotami z różnych branż, w tym MMA, K-popu i sportu.

Jakiś czas temu doszło nawet do integracji z M.Pay, która jest siecią bankomatów na rynku Korei Południowej. Lee mówił wtedy, że pozwoli to wprowadzić Litecoina do sektora przekazów pieniężnych w tym kraju.

Dyrektor Fundacji Litecoina, Alan Austin, dodaje…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści