Miliarderzy z rynku nowoczesnych technologii bogacą się na kryzysie

Jeśli ktoś liczył na to, że ten kryzys doprowadzi do zbiednienia najbogatszych, mamy dla niego złe wieści. Majątki amerykańskich miliarderów od połowy marca wzrosły o łącznie 434 mld USD. Takie dane wynikają  z raportu organizacji Americans for Tax Fairness (ATF). Co znamienne, najwięcej zyskali bogacze działający w branży nowych technologii.

Miliarderzy zyskują na kryzysie

To dokładnie dane za okres od 18 marca do ostatniego wtorku. Rekordzistą jeśli o zarobki jest szef Amazona Jeff Bezos (34,6 mld dolarów) i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (25 mld dolarów).

miliarderzy

„Przez minione dwa miesiące majątek miliarderów wzrósł łącznie z 2,948 bln do 3,382 bln dolarów. Największe zyski – 76 mld dolarów – zanotowała pierwsza piątka najbogatszych, w której są Bezos i Zuckerberg. Jeden z bardziej imponujących przyrostów w ujęciu procentowym odnotował dyrektor wykonawczy Tesli Elon Musk – o 48 proc.”

– wylicza bankier.pl.

Kryzys pomaga też się bogacić tym, którzy dotąd nie byli miliarderami. Od połowy marca – jak podaje „Forbes” – liczba miliarderów w USA wzrosła o 16 i obecnie jest ich już 630.

Żeby jednak nie było tak różowo, trzeba dodać, że niektórzy miliarderzy tracą. Dotyczy to tych, którzy działają w branży turystycznej oraz w handlu detalicznym.

Warto inwestować w nowe technologie

Wzrost majątków miliarderów pokazuje jednak też bardzo ciekawe zjawisko. Okazuje się, ze pandemia koronawirusa „przysłużyła się największym i najbardziej zorientowanym na technologię firmom” – zauważa…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści