Na rynku polała się krew! Cena BTC spadła poniżej 10 tys. USD

Ostatnie dni nie są zbyt łaskawe dla posiadaczy kryptowalut. Cena najstarszej z nich spadła bowiem w ciągu zaledwie dwóch dni o ponad 2 tys. zł (ponad 17 proc.). Fakt ten sprawił, że Bitcoin stał się najtańszy od drugiej połowy lipca br.

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że choć Bitcoin jeszcze niedawno notowany był powyżej 12 tys. USD, to obecnie jego cena oscyluje w okolicy 10 tys. USD.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 10 400 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby sygnalizować potencjał do dalszych spadków BTC.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena Bitcoina mogłaby wkrótce osunąć się w okolice 9 600 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem linia tendencji wzrostowej będąca istotnym wsparciem.

Inwestorzy sami zgasili światło

Jednym z czynników odpowiedzialnych za obecną deprecjację BTC mogą być decyzje inwestycyjne samych posiadaczy BTC. Korzystając z zauważalnego wzrostu ceny, jaki obserwowaliśmy od połowy marca, część z nich postanowiła bowiem zrealizować zyski wyprzedając posiadane przez siebie coiny.

Doskonale widać to m.in. po wolumenie transakcji na Bitfinex, który w miniony czwartek wzrósł niemal 3-krotnie względem przeciętnie obserwowanego.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści