Nowy raport wyjaśnia, dlaczego XRP „bierze weekendy wolne”

Nowy raport firmy wywiadowczej Blockchain, Flipside Crypto, wskazuje, że aktywność handlowa XRP znacznie spada w weekendy. Pytanie brzmi: dlaczego?

W raporcie zatytułowanym „4 rzeczy, które należy wiedzieć o przepływach pieniędzy XRP”, firma analizuje przepływy XRP przez ekosystem i zauważa, że ​​aktywność na XRP znacznie spada w weekend. Teoretycznie zakłada się, że jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem zainteresowania konsumenta tym składnikiem:

„Powyższy wykres słupkowy pokazuje wyraźny wzór, przy znacznie niższej aktywności XRP w weekendy niż w dni robocze. Nie dotyczy to innych sieci, takich jak OAN lub Zilliqa, których aktywność na giełdach jest zamiast tego stała przez cały tydzień. Sugeruje to, że większość transakcji XRP jest wysyłana przez profesjonalnych inwestorów lub podmioty przetwarzające płatności, takie jak MoneyGram i Intermex. ”

Wolumen wymiany XRP. Źródło: Flipside Crypto

Flipside Crypto zapewnia inteligencję biznesową dla firm blockchain poprzez „chodzenie po łańcuchu” blockchain w celu wyodrębnienia danych o zachowaniu interesariuszy. Te dane pomagają projektowi blockchain lepiej zrozumieć siebie, co jest niezbędne do opracowania strategii rozwoju.

W wywiadzie dla Cointelegraph dyrektor generalny Flipside Crypto, Dave Balter, porównał XRP z przyszłymi konkurentami:

„Istnieje wiele imponujących blockchainów właśnie zmierzających do mainnet, takich jak Near, Flow (Dapper), Celo i Solana. Na przykład Flow zawarł już umowy z NBA, a rozwiązania Warner Music i Celo są dostosowane do potrzeb osób niedoświadczonych finansowo. Spodziewam się wielkich rzeczy po tej czwórce w 2020 roku i później ”.

Współzałożyciel Ripple nie sprzedaje swoich zasobów XRP

Dane w raporcie również wydają się wskazywać, że współzałożyciel Ripple, Jed McCaleb, który odszedł, aby założyć Stellar (XLM), nie sprzedaje swojego stosu XRP. Według raportu portfel McCaleba jest jednym z najbardziej aktywnych i obecnie posiada 65 milionów XRP, które może chcieć sprzedać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

30-dniowe przepływy aktywów. Źródło: Flipside Crypto

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści