Po podbiciu do poziomów z lutego 2018 r., opłaty Bitcoin spadły o 54%

Po wzroście tydzień temu do poziomów ostatnio obserwowanych w lutym 2018 r., Średnia opłata transakcyjna Bitcoin (BTC) spadła o ponad połowę.

Dane BitInfoCharts pokazują, że średnia opłata Bitcoin spadła o prawie 54% z 6,65 USD w dniu 20 maja do 3,07 USD w dniu 25 maja. Mediana osiągnęła szczyt 3,91 USD, ale teraz spadła do 1,65 USD.

Zwolennik Bitcoin Cash Hayden Otto powiedział, że jeśli przeciążenie sieci będzie się utrzymywać, popchnie użytkowników do altcoinów. Uważa, że ​​stało się to w 2017 r .:

„Gdy BTC działa na pełnych obrotach z ogromnym czarnym dziennikiem transakcji, powoli [traci użytkowników na rzecz altcoinów]. […] Jestem pewien, że większość osób próbujących przenosić fundusze zamieniłaby się na inny token przed wypłatą z giełd. ”

Mediana i średnia opłata transakcyjna – 20 maja-25 maja. Źródło: BitInfoCharts

Altcoiny wykorzystują zatory w Bitcoinach


Otto jest założycielem BitcoinBCH.com i twierdzi, że istnieje bezpośrednia korelacja między przeciążeniem sieci BTC, co skutkuje wyższymi opłatami, które ostatnio widzieliśmy, a użytkownikami przechodzącymi na konkurencyjne kryptowaluty. Według niego „skutkuje to spadkiem dominacji rynkowej BTC, podczas gdy konkurencyjne krypto eksplodują”.

Jak poinformował Cointelegraph na początku maja, spekulowano, że halving Bitcoina może zdestabilizować jego łańcuch bloków. Otto twierdzi, że zmniejszenie nagrody o połowę rzeczywiście miało ten destabilizujący wpływ na funkcjonalną dynamikę Bitcoina, chociaż zaczęło się to wygładzać.

Powiedział, że liczba niepotwierdzonych transakcji w mempoolu Bitcoin ustabilizowała się na nieco ponad 20 000, po osiągnięciu najwyższego w tym roku poziomu ponad 80 000. Otto sugeruje, że jest to znak, że sieć Bitcoin odzyskuje stabilność po zmianie gospodarki po ostatnim halvingu.

20 maja trudność wydobycia bitcoinów spadła o około 6 procent. Otto twierdzi, że ta korekta trudności pomaga zmniejszyć przeciążenie sieci, ale jedna korekta może nie wystarczyć:

„Mieliśmy już jedną korektę trudności od halvingu, ale zajmie to kolejną korektę lub dwie, dopóki się nie uspokoi. Z powodu spadku hash rate, bloki są produkowane wolniej. Hash rate BTC spadł prawie o 30% od czasu halvingu, a trudność obniżyła się tylko o 6%, dlatego trudność będzie musiała się jeszcze bardziej zmniejszyć, zanim bloki zostaną wydobyte w średnich 10-minutowych odstępach. ”

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści