Paul Tudor Jones potwierdził, że inwestuje na rynku kryptowalut

Dyrektor funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones powiedział na antenie CNBC, że „ponad 1 proc., może prawie 2 proc.” jego środków jest zainwestowanych w futures oparte na Bitcoinie (BTC).

Paul Tudor Jones potwierdza plotkę

– Wydaje się, że jest to teraz właściwe – powiedział mówiąc o zakupie BTC, dodając, że wierzy, iż Wall Street może być świadkiem historycznych „narodzin [nowego] magazynu wartości” w postaci kryptowaluty.

Już wcześniej dyrektor funduszu hedgingowego napisał w liście do swoich klientów, że zezwolił swojemu funduszowi hedgingowemu – Tudor BVI – na zakup futures opartych na BTC za pewien procent swoich środków. Co prawda, 1 czy 2 proc. to mało, ale pod koniec marca jego fundusz zarządzał aktywami o wartości ponad 21 mld USD. Skoro przeznaczył 1 proc. czy ok. 2 proc. z tych pieniędzy na zakup bitcoinowych futures, oznaczałoby to inwestycję w wysokości około 210 milionów USD.

„Coś tu jest nie tak”

W wywiadzie dla CNBC Jones powiedział, że trzyma na razie tylko „niewielki procent” swoich aktywów w BTC, ponieważ kryptowaluta nie miała jak na razie jak udowodnić swojej…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści