PayPal zatrudnia krypto-inżynierów

PayPal zatrudnia ekspertów ds. kryptowalut i blockchain. Krążą pogłoski, że globalna platforma płatnicza umożliwi bezpośrednie zakupy kryptowalut dla 305 milionów użytkowników. Opisy stanowisk, dla których zatrudnia, są publicznie dostępne na własnej tablicy ogłoszeń firmy.

Pierwsza lista notatek dotyczy zadania zatytułowanego „Lead Technical – Crypto Engineer”. Lista opisuje, że osoba ta będzie odpowiedzialna za

„nowe inicjatywy dla PayPal na całym świecie, z naciskiem na sprawność, czas wprowadzania produktów na rynek i innowacje. Rola obejmuje projektowanie, rozwój i utrzymanie kluczowych produktów / funkcji kryptograficznych ukierunkowanych na dostępność, wydajność i skalowalność usług PayPal. ”

Drugi wykaz, o którym warto wspomnieć, to inżynier ds. badań blockchain, który pracuje w grupie badawczej firmy:

„Nowo utworzona grupa w zespole ds. Strategicznego Wspierania Technologii, posiadająca wiedzę i opinie na temat nowych technologii blockchain i ich potencjalnych zastosowań w systemie PayPal”.

Te oferty pracy pozostają aktualne, podczas gdy społeczność krypto brzęczy nad dzisiejszą kolekcją najnowszych plotek, że PayPal zaczęło wprowadzać działalność kryptowalutową. Wymagania dotyczące stanowiska wymagają wielu umiejętności, które pokrywają się z rozwojem Bitcoin (BTC), takich jak doświadczenie w C ++, kryptografia asymetryczna i biblioteki kryptograficzne.

W najnowszej dokumentacji 10-K PayPal wymienia potencjalne szybkie zmiany w blockchain i walutach wirtualnych jako potencjalny czynnik ryzyka, który może negatywnie wpłynąć na firmę. Możliwe, że firma postanowiła zapobiegawczo uderzyć w te potencjalne ryzyko.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści