Portfele Trezor można okraść – lukę odkrył Kraken

Kraken Security Labs zidentyfikowało krytyczny błąd dot. bezpieczeństwa w portfelach sprzętowych marki Trezor, który umożliwia wydobycie seedów z urządzeń.

Trezor w opałach

trezor

Badacze z Krakena twierdzą, że mogli uzyskać dostęp do kluczy portfeli Trezor One i T, manipulując napięciem w mikrokontrolerze. Te elementy sprzętowe zawierają ważne informacje, takie jak seedy. Luka ta jest znana od jakiegoś czasu i została odkryta również w innych portfelach sprzętowych.

Aby wykorzystać ten błąd, osoba atakująca potrzebuje jednak fizycznego dostępu do urządzenia, co ogranicza wagę tego zagrożenia.

Ogólnie zespół Krakena stwierdził, że kradzież danych zajmuje ok. 15 minut.

Zespół Trezora jest jednak świadomy tego problemu i szybko opublikował odpowiedź na odkrycie Krakena. Chociaż nie jest to pierwsza luka wykryta w urządzeniach firmy, jej usunięcie prawdopodobnie będzie wymagało całkowitego przeprojektowania sprzętu.

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty?

Jak widać, bezpieczne przechowywanie kryptowalut nadal stanowi spore wyzwanie. Portfele sprzętowe uchodzą za jeden z najbezpieczniejszych sposobów. Warto też pomyśleć o paper walletach.

Podstawową zasadą jest nietrzymanie środków nie giełdach, co potwierdzają kolejne upadki giełd z tego rynku.

Nowym rozwiązaniem mogą okazać się usługi przechowywania kryptowalut, które oferują takie platformy …….

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści