Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju: przed nami największy kryzys od 100 lat

Politycy i ekonomiści nie mają już dziś wątpliwości: przed nami kryzys na skalę, jakiej nie pamiętają nawet nasi rodzice. Ostatnio Bank Anglii przyznał, że czekają nas bardzo ciężkie czasy. Dziś polski ekonomista Paweł Borys, obecnie prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, zauważył, że stoimy u progu największej recesji od 100 lat.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju: to będzie najcięższy kryzys od 100 lat

– Musimy mieć świadomość, że znajdujemy się w największym kryzysie gospodarczym od 100 lat; szacujemy, że blisko połowa przedsiębiorstw w Polsce odczuwa w związku z tym znaczący spadek przychodów – powiedział szef PFR Paweł Borys w czasie rozmowy z „Gazetą Polską”. – Tym samym setki tysięcy firm zagrożonych jest upadłością. Zagrożone są także miliony miejsc pracy – dodał.

 Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Jak uważa dlatego dziś „trzeba podejmować działania odważne, szybkie, a przede wszystkim w skali adekwatnej do tego bezprecedensowego kryzysu”.

„Uruchomienie przez rząd z inicjatywy premiera Morawieckiego Tarczy Finansowe z PFR pozwoli na ochronę milionów miejsc pracy. A ponadto pozwoli setkom tysięcy firm bezpiecznie przejść ten kryzys. Część naszych obligacji, około 60 proc. będzie spłacona w przyszłości przez okres…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści