Reddit stawia na kryptowaluty. 20 milionów użytkowników może już testować nowe tokeny

Reddit po raz kolejny daje nam do zrozumienia, że chce w pełni korzystać z możliwości jakie daje technologia blockchain. Serwis skupiający wokół siebie, społeczność liczącą 174 milionów zarejestrowanych użytkowników (na dzień 02.03.2020), udostępnił dwa nowe tokeny “Moons” ($MOONS) oraz “Bricks” ($BRICKS). Oba są już oddane do dyspozycji dla osób korzystających z subredditowych kanałów /r/Cryptocurrency i /r/ForniteBR.

Kryptowalutowy eksperyment Reddita

Przygoda Reddita z kryptowalutami rozpoczęła się od wprowadzenia tokenu DONUT na subredditowym kanale /r/Ethtrader. Wykorzystując blockchain Ethereum oraz standard ERC-20, serwis dał możliwość zbierania loot tokenów, nagradzając w ten sposób aktywność użytkowników. Eksperyment zakończył się sukcesem dlatego platforma postanowiła iść za ciosem i sukcesywnie wprowadza nowe tokeny. Całość zgrabnie zamyka się pod nazwą „Community Points”.

Punkty można wydawać na funkcje premium i są używane jako miernik reputacji w społeczności. Użytkownicy zdobywają punkty, na przykład przesyłając wysokiej jakości posty i komentarze. Na podstawie tych wkładów społeczność ostatecznie decyduje, ile punktów otrzymuje każda osoba.

Użytkownicy mają pełną kontrolę nad tokenami poprzez platformę Reddit „Valout”. Punkty społecznościowe istnieją w blockchainie, niezależnie od platformy Reddit, gdzie mogą być kontrolowane tylko przez właściciela (podobnie jak Bitcoin!). Ani Reddit, ani moderatorzy nie mogą zabierać punktów ani decydować, co z nimi zrobić. Wszystko zależy od Ciebie.

„Punkty społeczności są obecnie w fazie beta (do lata 2020 r.). W tym czasie będą one dostępne w sieci testowej Rinkeby, a salda, transakcje i członkostwo mogą zostać zresetowane”, czytamy…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści