Wykorzystanie Ethereum przez Reddit bardzo pozytywnie wpłynie na kryptowaluty – mówi CEO Coinbase

Brian Armstrong, dyrektor generalny jednej z największych giełd na rynku kryptowalut, Coinbase, jest zdania, że wykorzystanie technologii Ethereum przez Reddit bardzo pozytywnie wpłynie na świat kryptowalut.

Reddit stawia na Ethereum

reddit

Wiemy, że Reddit chce wprowadzić u siebie tzw. „Punkty Społecznościowe”, nowy rodzaj tokenu lojalnościowego i zarazem typ wewnętrznej waluty portalu. Dzięki temu użytkownicy platformy firmy będą mogli nagradzać innych członków społeczności za pomocą tokenów opartych na blockchainie. W ten z kolei sposób będą mogli podziękować im za ciekawe treści i posty publikowane na portalu. Funkcja „punktów społecznościowych” będzie dostępna na r / FortNiteBR i r / CryptoCurrency, które zrzeszają miliony forumowiczów.

Armstrong twierdzi, że to wczesny sygnał tego, że adopcja blockchaina i kryptowalut stała się faktem.

Warto jednak dodać, że system “punktów społecznościowych” jest dziś jeszcze w fazie beta, a te – w postaci tokenów- są rejestrowane w sieci testowej Rinkeby. Testy potrwają ponoć do lata 2020 r. Potem zostaną przeniesione do głównej sieci Ethereum.

„To wielka sprawa dla kryptowalut – Reddit rozpoczęło integrację kryptowalut”

– twierdzi teraz Armstrong

Powolne przesuwanie piłki

Armstrong uważa, że to wszystko efekt powolnej ewolucji i rozwoju rynku kryptowalut.

– Dla wszystkich ludzi, którzy pytali mnie, „gdzie są przypadki użycia?”, z biegiem lat tak to wygląda. Dużo ciężkiej pracy osób, integracja

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści