Rekordowa ilość USDT na Binance

W ciągu ostatniego czasu ilość USDT na giełdzie Binance przerosła jakiekolwiek oczekiwania. Kapitalizacja Tethera rośnie w zatrważającym tempie i nie wygląda, aby na ten moment miała zwolnić.

Miliard USDT na giełdzie

Jason Choi – dyrektor do spraw Badań w The Spartan Group podzielił się na Twitterze ciekawą informacją. Ilość Tetherów umieszczonych na giełdzie przekroczyła niebotyczną ilość 1 miliarda tokenów! Inwestorzy śledzący USDT bacznie obserwują takie sytuacje, gdyż daje im to sygnały dotyczące rynkowych trendów.

Poniższy wykres umieszczony na Twitterze Jason’a Choi ukazuje, że w ciągu niecałych dwóch miesięcy wolumen USDT wzrósł aż o 1000%, startując od liczby 100 milionów USDT w połowie lutego.

Nadchodzące wzrosty?

Uważa się, że powyższy wykres sygnalizuje nadchodzący wzrost cen kryptowalut. Taka ilość USDT może świadczyć, że inwestorzy wyszli z kryptowalut zakupując Tethera lub inne stablecoiny, które również zaliczyły spore skoki wolumenów (na przykład BUSD). Pojawiają się przypuszczenia, że ludzie tylko czekają, aby wydać swoje przechowywane USDT na kryptowaluty. 

Nic Carter z CoinMetrics zauważył, że sumaryczna wartość stablecoinów jest na wysokim poziomie. Powiedział:

„Tylko w marcu 2020 r. w stablocoinach przekazano ponad 2 miliardy dolarów. To zdecydowanie najlepszy miesiąc w historii”.

Na obecnym etapie wartość wszystkich stablecoin przekroczyła 8 miliardów dolarów, czyli około 4,2% całego publicznego rynku kryptowalut. 

Panuje przekonanie, że rynek osiągnie punkt, w którym inwestorzy będą chcieli wymienić swoje stablecoiny na bitcoiny, powodując szybki wzrost na rynku kryptowalut. Ten ciekawy sentyment zauważył Su Zhu, który na początku 2019 r. umieścił taki tweet:

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści