Ripple prowadzi rozmowy z bankiem centralnym Brazylii

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, rozmawiał z najwyższymi przedstawicielami banku centralnego Brazylii. W jakiej sprawie?

Szef Ripple debatuje z bankierami centralnymi

Zgodnie z informacjami władz Banco Central do Brasil, banku centralnego Brazylii, w dniu 30 maja w godzinach od 17.00 do 18.00, miała miejsce telekonferencja instytucji. Finansiści „zajęli się kwestiami instytucjonalnymi”. W wirtualnym wydarzeniu wziął udział Garlinghouse, ale i inni dyrektorzy Ripple, w tym starszy wiceprezes ds. globalnych operacji Eric van Miltenburg i dyrektor zarządzający ds. Ameryki Łacińskiej, Luiz Antonio Sacco.

Po stronie banku obecni byli: Prezydent banku Roberto Campos Neto, dyrektor ds. regulacji Otavio Ribeiro Damaso oraz dyrektor ds. organizacji i restrukturyzacji systemu finansowego João Manoel Pinho de Mello.

Czego jednak dot. spotkanie?

„Według szefa firmy w Brazylii w tej chwili skupiono się na rozmowach z bankami i organami regulacyjnymi o możliwościach współistnienia kryptowalut z tradycyjnymi operacjami, aby usprawnić transakcje w globalnym systemie finansowym”

– dowiadujemy się z mediów.

Lobbing na rzecz kryptowalut

ripple lobbing

Warto przypomnieć, że Ripple jest firmą, która nie tylko stoi za tokenem XRP, ale też lobbuje wśród rządzących w kwestii kryptowalut.

Firma otworzyła biuro w Brazylii już w zeszłym roku. Od tego czasu startup z San Francisco poczynił znaczne wysiłki, aby zdobyć przyczółek w tym kraju i lobbować za tym, aby kryptowaluty stały się integralną częścią systemu finansowego.

Do grudnia 2019 r. Ripple udało się połączyć siły z dużymi bankami w Brazylii, takimi jak Santander Brasil, Bradesco i Redimento, a także rozpocząć rozmowy z innymi bankami i organami regulacyjnymi na temat…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści