Ripple opracuje produkt oparty na Blockchain w zakresie pożyczek kapitału obrotowego

Niedawna lista ofert pracy w firmie Ripple opartej na blockchain wskazuje, że firma pracuje nad produktem pożyczki obrotowej.

Sieć płatności Ripple oparta na blockchainie niedawno dodała ofertę pracy na swojej oficjalnej stronie internetowej dla „Dyrektora ds. Zarządzania produktem, pożyczki”.

Opis wskazuje, że Ripple pracuje nad nowym produktem pożyczkowym, aby pomóc swoim klientom w pożyczaniu kapitału obrotowego.

Pożyczki na kapitał obrotowy to pożyczki zaciągane przez firmy w celu finansowego wsparcia ich codziennej działalności w krótkim okresie.

Produkt pożyczkowy oparty na blockchainie może potencjalnie skrócić czas korzystania z pożyczek kapitałowych przez firmy, zmniejszyć formalności oraz poprawić przejrzystość i odpowiedzialność między zaangażowanymi stronami. Biorąc pod uwagę szeroki zasięg Ripple we wszystkich głównych instytucjach finansowych, może to być ogromna korzyść dla firm poszukujących kredytów obrotowych.

Ripple do tej pory zbudował różne produkty finansowe oparte na blockchain, które dostarcza instytucjom finansowym. Wykazał znaczny postęp we wprowadzaniu tradycyjnych instytucji finansowych do korzystania z systemów przekazów opartych na blockchain.

10 maja RAKBank z Dubaju ogłosił, że korzysta z rozwiązania RippleNet, aby ułatwić przekazywanie płatności do Bangladeszu „w ciągu kilku minut”. Ripple współpracuje z różnymi południowokoreańskimi firmami zajmującymi się przekazami pieniężnymi oraz tajlandzkim fintech DeeMoney w celu zakłócenia rynku przekazów pieniężnych w regionie.

Dopiero niedawno Ripple stwierdziło, że jest pierwszą firmą skupioną na technologii rozproszonych ksiąg rachunkowych, która stała się członkiem organu normalizacyjnego ISO 20022. ISO 20022 jest proponowanym znormalizowanym podejściem w zakresie metodologii, procesu i repozytorium w celu umożliwienia komunikacji i interoperacyjności między globalnymi organizacjami finansowymi.

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści