Rynek blockchaina będzie za pięć lat warty 21 mld USD

Nowe badanie wskazuje na to, że rynek blockchaina dot. przedsiębiorstw będzie nadal rósł i osiągnie wycenę aż 21 miliardów USD do 2025 roku.

Rynek blockchaina za 21 mld USD

Z analizy nowego badania Fortune Business Insights, firmy oferującej badania rynku i usługi konsultingowe, wynika, że rynek technologii blockchain osiągnie łączną wartość 21 miliardów dolarów do 2025 r. W dokumencie stwierdzono, że:

„Wielkość rynku technologii blockchain wyniosła 1,64 mld USD w 2017 r., a do końca 2025 r. ma osiągnąć 21,07 mld USD […], a CAGR [skumulowany roczny wskaźnik wzrostu, z ang. Compound Annual Growth Rate – przyp. bitcoin.pl] wyniesie 38,4 proc. w latach 2018–2025.”

Powody wzrostu wyceny

rynek blockchaina

Głównym powodem rozwoju globalnego rynku technologii blockchain, zgodnie z raportem Fortune Business Insights, jest fakt, że więcej przedsiębiorstw na całym świecie zwiększa swoje inwestycje w badania i rozwój łańcuchów bloków.

Autorzy badania oczekują również, że rosnące zainteresowanie możliwościami, jakie daje nową technologia, ze strony władz publicznych i rządowych także znacznie przyspieszy rozwój branży blockchaina.

Raport sugeruje, że jak na razie wiele wskazuje na to, że to IBM będzie dominującym graczem na rynku blockchaina. Przynajmniej…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści