Srebro z ogromnym potencjałem wzrostu. Złoto wkrótce najdroższe w historii.

Analiza srebra na platformie TradingView

Srebro po dość dużym wzroście nie wygląda na to aby miało się zatrzymać. Obecna cena jest najwyższa od ostatnich 7 lat. Kolejnym ważnym oporem będą okolice 24 i 26,30 oraz 28,80. dolarów.

Z perspektywy globalnej, strach przed kolejną falą kryzysu powoduje wzrost popytu na metale szlachetne jak srebro czy złoto, dlatego scenariusz pesymistyczny, w której mielibyśmy powrót cenowy jest o wiele mniej prawdopodobny niż to, że będziemy wkrótce testować kolejne opory.

Analiza złota na platformie TradingView

Przechodząc do złota, to cena jego pokonała kilka dni temu kolejny kluczowy opór w okolicach 1790 dolarów i obecnie nie pozostaje nam na drodze nic jak dążenie do ATH w okolicach 1900 USD.

Analiza WIG20 na platformie TradingView

Na polskim WIG20 natomiast zaczyna robić się nudno. Mamy obecnie konsolidację ceny i z czysto technicznego punktu widzenia możemy spodziewać się korekty do okolicy 1670 złotych a następnie 1560 PLN, natomiast gdyby jednak testowany opór uległ sile popytu to kolejnym kluczowym miejscem będzie 2045 PLN.

A Ty co sądzisz o przyszłej cenie? Czy mamy już do czynienia z rozgrzanym do czerwoności rynkiem i przed nami kolejna korekta, czy dopiero to początek przed nowymi ATH?

Autor analizy: Arkadiusz Jóźwiak

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści