Stanisław Żółtek, kandydat na prezydenta, popiera Bitcoina

10 maja mieliśmy wybierać prezydenta. Ostatecznie data elekcji zostanie przeniesiona na inny termin. Na jaki? Jeszcze nie wiadomo. Tymczasem okazało się, że jeden z kandydatów na głowę państwa, Stanisław Żółtek, jest zwolennikiem kryptowalut.

Bitcoin jest super!

Podczas transmisji na żywo swojego programu z serii Q&A Stanisław Żółtek, jeden z polityków, którzy walczą o urząd prezydenta, został zapytany o swoją opinię nt. Bitcoina. Pytającym był Lech Wilczyński, którego możecie kojarzyć np. z Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

Polityk wyszedł od tego, jak zła jest inflacja.

Dodruk pieniądza jest równoznaczny z utratą oszczędności przez tych, którzy pracowali na nie całe życie.

– powiedział.

Niczym rasowy liberał Żółtek zauważa, że polityka monetarna współczesnych władz nosi znamiona gospodarczej oraz wolnościowej opresji nad narodem. I tu jego zdaniem Bitcoin mógłby nam wszystkim bardzo pomóc.

Warto podkreślić, że Żółtek mówiąc o Bitcoinie miał jednak na myśli ogólnie pieniądze o podobnym charakterze. Chodziło o ich antyinflacyjny charakter i zdecentralizowanie. Dodał też, że nie ma wystarczająco dużo wiedzy na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem. Sam wierzy jednak w możliwości informatyków i ekonomistów, by ci mogli stworzyć walutę, która byłaby niezależna od rządu i była zdrowym pieniądzem.

Kim jest Stanisław Żółtek?

Stanisław Żółtek to polski…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści