Suzhou, chińskie miasto, zbuduje blockchainowy system notarialny

Miasto Suzhou w Chinach chce rozpocząć u siebie program pilotażowy dot. blockchaina. Nowy system miałby umożliwiać korzystanie z funkcji śledzenia zapisów notarialnych w czasie rzeczywistym na terenie całego kraju.

Suzhou – nowe blockchainowe miasto w Chinach

Suzhou

Lokalne media informują, że program pilotażowy oparty na technologii blockchain zapewni szeroki zakres usług notarialnych w Suzhou. Według China Quality News, władze miasta ogłosiły 5 czerwca, że ​​ten program ma docelowo pomóc milionom obywateli w dostępie do biur prawnych i rządowych przez Internet.

Platforma pilotażowa, stworzona przez Biuro Nadzoru Rynku Miejskiego Suzhou i Miejskie Biuro Sprawiedliwości Suzhou, ma zapewnić obsługę szerokiego wachlarza spraw dot. „praw własności i wielu innych” kwestii.

Jak to działa?

Wszystkie materiały w systemie będą dostępne dla obywateli za pośrednictwem chmury. Nagrania audio i wideo będą udostępniane notariuszom do celów prawnych, co ułatwi korzystanie z funkcji śledzenia ich w czasie rzeczywistym.

Sieć roboczo nazwano „łańcuchem notarialnym Suzhou”. Pozwoli też organom ścigania na korzystanie z systemu do notarialnej rejestracji online. Całe procesy prawne będą realne do przeprowadzania online dzięki udostępnionym plikom na platformie, które będą umieszczane w chmurze.

W przeciwieństwie do konwencjonalnej metody przechowywania plików audio i wideo w bazie danych organów ścigania platforma usług notarialnych oparta na blockchainie będzie przetwarzać niemal wszystko – wiele procesów dot. kwestii prawnych. Zagwarantuje to „łatwe przechowywanie danych, wysokie bezpieczeństwo, brak manipulacji i identyfikowalność, co poprawi przejrzystość administracyjnego egzekwowania prawa”.

Stan adopcji blockchaina w Chinach

Chiny nadal podejmują niezbędne kroki w celu adopcji technologii blockchain w całym kraju i wdrożenia powiązanych systemów w różnych…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści