Telewizja vs Bitbay – kto wygrał ten pojedynek?

Dnia 27 czerwca 2020r. w telewizji TVN24 emitowany został materiał na temat giełdy BitBay. Dziennikarze stwierdzili, że giełda posiada kryminalną przeszłość. Powiedzieli również, że giełda, aby przerwać tworzenie reportażu, chciała im wręczyć 1 mln zł łapówki.

Natychmiastowa reakcja

Od razu po publikacji materiału w “Superwizjerze”, swoją transmisję przeprowadził sam Sylwester Suszek, czyli prezes giełdy BitBay. Powiedział:

W związku z publikacją materiału Michała Fuji w „Superwizjerze” TVN oświadczam, że  w ciągu ostatnich trzech miesięcy giełda BitBay, stała się ofiarą bezprawnej prowokacji wymierzonej w osłabienie jej wizerunku. W konsekwencji miało to doprowadzić do upadku bądź przejęcia firmy przez inny podmiot. Dzięki działaniom osłonowym firmy, realizowanym w obszarze bezpieczeństwa jej otoczenia biznesowego ustalono bezsprzeczne fakty, potwierdzone zeznaniami świadków, wskazujące na zbieranie fałszywych materiałów przez Superwizjer TVN

Prezes BitBay stwierdził, że materiał był prowokacją. Powiedział również, że materiały zostały sfalsyfikowane i nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Odniósł się również do wspomnianej łapówki, o której mówiono w reportażu:

Sytuacja została zaaranżowana na potrzeby przygotowania materiału telewizyjnego Superwizjer TVN, którego celem, z niezrozumiałych dla mnie powodów, stała się firma BitBay. Stanowczo zaprzeczam, by do takiej sytuacji kiedykolwiek doszło, a scena wręczenia korzyści majątkowej była wyłącznie zainscenizowaną prowokacją, w której nikt powiązany z naszą giełdą nie brał udziału. (…) W wyniku wewnętrznego śledztwa, które przeprowadziliśmy we współpracy z firmą detektywistyczną ustalono osobę, która rzekomo miała wręczyć korzyść majątkową Michałowi Fuji. Mężczyzna ten został namówiony przez dziennikarza do odegrania roli w swoistej inscenizacji

Oczywiście Sylwester Suszek nie chce zostawić sytuacji bez wyjaśnienia. Podejmie działania prowadzące autorów do zadośćuczynienia. Możemy domyślać się, że sytuacja przejdzie na drogę prawną. Powiedział:

Podjąłem już stosowne działania prawne w celu ochrony mojego dobrego mojego imienia oraz reputacji giełdy. Będziemy domagać się dużego zadośćuczynienia od autorów reportażu oraz stacji telewizyjnej. Całość pozyskanego zadośćuczynienia zostanie przeznaczona na wsparcie działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Według prezesa giełdy BitBay, cała sytuacja została zmyślona, łącznie z kryminalną przeszłością giełdy. Jak to wszystko się zakończy? Sami jesteśmy ciekawi. Poniżej znajdziecie zapis transmisji, która została przeprowadzona zaraz po emisji reportażu.

Sylwester Suszek odpowiada na manipulację Superwizjera

Sylwester Suszek odpowiada na manipulację Superwizjera

Publiée par BitBay sur Samedi 27 juin 2020

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści