Tether prześcignie Ether – uważa Bloomberg

Z raportu Bloomberga, który przedstawia perspektywy rynku kryptowalut, wynika, że kontrowersyjny stablecoin Tether prześcignie Ether pod względem kapitalizacji rynkowej. Ponoć to jedynie kwestia czasu…

Tether vs. Ether

tether ether

Spójrzmy na CoinMarketCap, portal pokazujący dane rynku kryptowalut. Kapitalizacja Etheru wynosi dziś 26 947 634 946 USD. Z kolei Tether może dziś pochwalić się już wynikiem 9 194 985 344 USD. Jeszcze niedawno stablecoin znajdował się w rankingu kapitalizacji niżej. Trzecie miejsce niemal tradycyjnie zajmował XRP, token Ripple (dziś o kapitalizacji 8 979 577 277 USD). Do „wymianki” doszło stosunkowo niedawno.

Tyle że Bloomberg uważa, że Tether nadal będzie rósł w siłę. Jako jeden z głównych czynników wpływających na to zjawisko uważa się „zainteresowanie cyfrowymi połączeniami” między BTC a dolarem.

„Przy nieoczekiwanym odwróceniu dominujących trendów kryptowalutowych powinno upłynąć trochę czasu, zanim Tether minie Ether, aby zająć drugie miejsce pod względem całkowitej kapitalizacji. (…) niewiele [czynników] może powstrzymać rosnącą adopcję stablecoina powiązanego z dolarem”

– dodają eksperci

Jednocześnie raport twierdzi, że Ether żyje w cieniu Bitcoina:

„Widzimy tylko niewielki wzrost ceny ETH bez rosnącego kursu BTC. Wybitna kryptowaluta [czyli BTC] odrywa się od reszty pod względem adopcji i jest wspierana przez prawie idealne warunki makroekonomiczne (…) w warunkach luzowania ilościowego.”

Pamiętajmy jednak, że zarówno Bitfinex, jak i Tether miały ostatnio problemy prawne, które mogą stanowić prawdziwe wyzwanie dla ich przyszłego sukcesu na rynku.

Kurs BTC

Warto dodać, że strateg Bloomberg Intelligence Mike McGlone…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści