Turecka agencja nieruchomości przyjmuje płatności w BTC

Turecka agencja umożliwiająca sprzedaż i kupno mieszkań – Antalya Homes ogłosiła, że jej klienci, będą mogli zapłacić za nieruchomości znajdujące się na platformie, w bitcoinach.

Kup mieszkanie za bitcoiny

Turecka firma zajmująca się nieruchomościami – Antalya Homes ogłosiła, że jej klienci mogą teraz płacić za mieszkania znajdujące się na jej stronie internetowej przy pomocy bitcoina (BTC).

Według ogłoszenia z dnia 15 czerwca, Antalya Homes przeprowadziła najwyżej wycenianą transakcję sprzedaży nieruchomości w historii Turcji, dokonaną przy użyciu bitcoina.

Według firmy, pandemia koronawirusa zmusiła przemysł nieruchomości do wprowadzenia innowacji. Antalya Homes zareagowała oferując wirtualne prezentacje mieszkań i przyjmując płatności w bitcoinie. Prezes firmy, Bayram Tekce, wyjaśnił:

„Podczas sprzedaży willi w Antalyi, nagraliśmy wizualizacje domu przy pomocy drona i przeprowadziliśmy z klientem wirutalną prezentację”. Następnie zebraliśmy kupującego i sprzedającego na spotkaniu online i sfinalizowaliśmy negocjacje. Antalya Homes pośredniczyła w płatnościach z Bitcoinem. Ta sprzedaż, warta 1,25 miliona dolarów, była najwyżej wycenioną w historii Turcji transakcją sprzedaży nieruchomości dokonaną w kryptowalucie Bitcoin”.

Na stronie internetowej Antalya Homes znajduje się specjalna sekcja „Pay with Bitcoin”, jednak firma przyjmuje również płatności w innych kryptowalutach, takich jak XRP, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Bitcoin Gold (BTG), Tether (USDT), Stellar (XLM) i Ether (ETH).

Użycie kryptowalut na rynku nieruchomości

Prowizje nakładane na duże transakcje w ramach tradycyjnych usług finansowych sprawiają, że płatności w kryptowalutach stają się coraz bardziej popularne. W listopadzie 2019 roku, inwestor nieruchomości Ben Shoaul sprzedał mieszkanie w Upper East Side na Manhattanie za bitcoiny o wartości 15,3 mln dolarów.

W październiku 2019 roku, wystawiony na sprzedaż został 150 letni

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści