Ubisoft podpisał nowe partnerstwo z blockchainową grą Nine Chronicles

Globalny wydawca gier wideo – Ubisoft, nadal zwiększa swoją obecność w rozwijającej się branży gier opartych o blockchain. Dzisiaj firma ogłosiła, podpisanie nowego partnerstwa doradczego, dla nowej gry Nine Chronicles, od producenta Planetarium.

Do Ubisoft dołączyła zdecentralizowana firma technologiczna – Hashed, która również zgodziła się doradzać Planetarium.

Nine Chronicles – zdecentralizowana gra MMORPG

Nine Chronicles, to oparta o łańcuch bloków gra MMORPG fantasy, która korzysta z decentralizacji na kilka unikalnych sposobów. Gra nie może być wyłączona lub zakończona przez twórcę, w przeciwieństwie do innych gier MMO, a otwarte API pozwala graczom na tworzenie zarówno oryginalnej zawartości, jak i rynków zbytu.

W rzeczywistości nie jest to pierwsze spotkanie Ubisoft i Planetarium. Planetarium, w październiku zeszłego roku, zostało wybrane jako część programu akceleracyjnego Ubisoft Entrepreneurs Lab, razem z wydawcą – tym, który stoi za takimi hitowymi pozycjami, jak Assassin’s Creed i Far Cry – zapewniającym wskazówki i przestrzeń studyjną dla start-upów.

Teraz jednak, Ubisoft, poprzez partnerstwo, rozpoczął oficjalne wsparcie w uruchomieniu nowej gry.

„Ubisoft zawsze szuka nowych pomysłów na wzmocnienie pozycji graczy, a Planetarium toruje drogę do bardziej kreatywnej wolności dla społeczności. Model open-source, w połączeniu z otwartą gospodarką stworzy nowe, interesujące możliwości dla graczy, a my chętnie zobaczymy, dokąd ta ścieżka nas zaprowadzi”.

– powiedział Nicolas Pouard, dyrektor ds. Blockchaina w Ubisoft.

Ubisoft, a branża blockchain

Ubisoft już od jakiegoś czasu działa w branży blockchain. Poza obsługą wielu start-upów w wyżej wymienionym programie akceleracyjnym, Ubisoft współpracował także z platformą do gier opartą o EOS – Ultra. Wcześniej, opracował także prototyp blockchainowej gry inspirowanej Minecraftem, o nazwie HashCraft.

W zeszłym miesiącu, Ubisoft wydał wydał serię kolekcjonerskich cyfrowych przedmiotów opartych…

button

Leave a comment

Mój Newsletter

Zapisz się i nie przegap interesujących Cię treści